Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte

Aicina piedalīties ideju hakatonā un grantu konkursā dronu inovāciju attīstībai

22. maijs
.
.
.

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar SIA «Latvijas Mobilais telefons» un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centru organizē ideju hakatonu «Droni Ukrainai», kas norisināsies no 29. līdz 30. maijam Latvijas Kara muzejā. Aizsardzības ministrija arī izsludinājusi grantu konkursu inovāciju attīstībai bezpilota lidaparātu jomā.  

Hakatons «Droni Ukrainai» ilgs 24 stundas, un tajā aicināti piedalīties uzņēmumi, inženieri, tehnoloģiju entuziasti un studenti. Pasākuma dalībnieki veidos komandas, lai iesniegtu jaunas idejas koriģējamas nometamās munīcijas, alternatīvu navigācijas sistēmu, nestandarta sakaru un pretdronu sistēmu izstrādei. 

Pieteikties hakatonam iespējams līdz 26. maijam (ieskaitot). Pieteikties. 

Vairāk informācijas. 

Papildu jautājumu gadījumā, lūdzu, rakstīt e-pastu v.lv

Gan hakatona dalībnieki, gan citi interesenti aicināti savas idejas pieteikt arī Aizsardzības ministrijas izsludinātajā grantu konkursā bezpilota lidaparātu jomā, kurā starp projektiem tiks sadalīti 600 000 eiro. Konkursā tiks atbalstīti projekti jaunu nometamās munīcijas lādiņu un to sastāvdaļu izstrādei, kā arī elektroniskās karadarbības un pretdronu sistēmu attīstībai. 

Projektus dalībai grantu konkursā var pieteikt līdz šī gada 21. jūnijam, sūtot pieteikumu v.lv. Konkursa nolikums pieejams Aizsardzības ministrijas mājaslapā

14. maijā apritēja trīs mēneši kopš Latvija kopā ar Apvienoto Karalisti dibināja Dronu koalīciju Ukrainas atbalstam. Koalīcijā līdzdarbojas arī tādas valstis kā Austrālija, Dānija, Igaunija, Kanāda, Lietuva, Nīderlande, Polija, Ukraina, Vācija un Zviedrija. Līdz šim Dronu koalīcijas dalībvalstis dronu ziedošanai Ukrainai piesaistījušas vairāk nekā 500 miljonus eiro.   

Kopīgot rakstu

Jaunumi