Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

RTU zinātnieki sadarbojas ar Vīnes Tehnisko univeristāti

20. maijs

Zinātnieku grupa no Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības un mašīnzinību fakultātes Materiālu un virsmas tehnoloģiju institūta, kurā ietilpst prof. Viktors Mironovs, prof. Irīna Boiko, pētnieks Vjačeslavs Zemčenkovs un zin. asistents Jekaterina Kuzmina, no 22. līdz 26. maijam apmeklēja Vīnes Tehnisko universitāti (TU Wien) Erasmus+ programmas docēšanas mobilitātes ietvaros.

Vizīte ietvēra docēšanas programmu, kas bija vērsta uz jaunām mašīnbūves tehnoloģijām, triboloģiju, elektromagnētisko lauku izmantošanas iespējām industrijā, perforētiem metāliem un to izmantošanas iespējām t.sk. būvniecībā, un 3D drukas tehnoloģijām. Vizītes laikā notika diskusijas un pārrunas ar  TU Wien kolēģiem, tai skaitā ar profesoru Dipl.-Ing. Dr.techn. Christian Gierl-Mayer no Ķīmisko tehnoloģiju un analītikas institūta un TU Wien Univ.-Prof. Dipl.-Ing. Dr.techn. Dr.h.c.mult. Herberts Danninger par iespējamo sadarbību pulvermetallurģijā, metālu sintēzes materiālu jomā, metālu un cietmetālu saķepināšanas procesos, un ķīmisko virsmas apstrādes metāliskiem materiāliem jomā.

RTU un TU Wien zinātnieki aktīvi piedalās jauno tehnoloģiju un materiālu izstrādē un pētniecībā, līdz ar to šīs docēšanas mobilitātes mērķis bija ne tikai dalīties ar sasniegumiem atbilstošās jomās, bet arī paplašināt sadarbības iespējas starp abu universitāšu darbiniekiem un nodrošināt studentu apmaiņu, veicinot inovācijas un starpdisciplinārus pētījumus. Ar RTU grupas vizīti TU Wien pavērās jaunas iespējas studentu un darbinieku apmaiņai, nodrošinot abpusēji vērtīgu pieredzi. TU Wien ir ieinteresēts organizēt starptautisku konferenci ISNNM 2026 International Symposium on Novel and Nano Materials sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti. Šogad konference notiks Vīnē, Austrijā.