Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

Vācijas parlamentārieši iepazīstas ar RTU zinātnieku pētījumiem

24. maijs
.
.
.
Vācijas parlamentārieši apskata RTU zinātnieku izstrādātā inovatīvā asfalta seguma paraugus. Foto – Toms Norde

Lai iepazītos ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieku pētījumiem un studentu veikumu, 23. maijā RTU viesojās Vācijas Bundestāga Baltijas-Vācijas sadarbības grupas parlamentārieši. Viņi tikās ar RTU rektoru Tāli Juhnu un inovāciju prorektori Lieni Briedi, kā arī apskatīja RTU laboratorijas. 

Viesiem bija iespēja apskatīties RTU zinātnieku izstrādātās ūdens attīrīšanas tehnoloģijas, inovatīvā asfalta seguma paraugus un ēku energoefektivitātes veicināšanas tehnoloģiskos risinājumus, kā arī RTU Zinātnes un inovāciju centrā uzzināt, kā RTU attīsta studentu radošumu un komercializācijas spējas, sniedzot atbalstu ideju pārvēršanai prototipos un produktos. RTU Dabaszinību un tehnoloģiju fakultātes (DTF) dekāns Māris Turks un DTF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore Dagnija Blumberga viņiem stāstīja par savu struktūrvienību darbu, savukārt RTU administratīvais direktors Juris Iljins – par RTU ilgtspējīgo politiku. 

Vācijas parlamentārieši Latvijā viesojās 22.–23. maijā, tiekoties ar Saeimas un parlamenta komisiju vadību un pārrunājot ekonomiskās sadarbības jautājumus un enerģētiskās neatkarības stiprināšanu, zaļās enerģijas attīstību un starpsavienojumu izveidi ar Vāciju. Viesi apmeklēja Latvijas armijas militāro bāzi Lielvārdē, pārrunāja aktuālās tendences dezinformācijas jomā ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu, kā arī apskatīja Vāgnera namu Rīgā. 

Vācijas deputātu vizīte RTU

Kopīgot rakstu

Jaunumi