RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Seminārs fizikas un dabaszinību skolotājiem «Dalāmies pieredzē ar praktiskajiem uzdevumiem»

22. februāris, 2023

Semināru 15. martā plkst. 10.00–15.00 organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte organizē sadarbībā ar RTU Tehniskās fizikas institūtu un RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāti.

Par dalību seminārā visiem dalībniekiem tiks izsniegti sertifikāti par 6 akadēmiskajām mācību stundām.

Semināra programma

• Plkst. 10.00 Ierašanās RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (Ķīpsalas ielā 6A, 120 auditorija)
  • Praktiskajās nodarbībās skolotāji dalās divās grupās, grupas apmeklē abas nodarbības.
  • Plkst. 10.10–11.15 Praktiskā nodarbība «Lodēšana, kā to izmantot fizikas stundās», vada RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte zinātniskā asistente Alise Stīpniece-Jekimova un Studentu parlamenta aktīvākie studenti (Ķīpsalas 6A, 120. auditorija)
  • Plkst. 11.15–12.00 Praktiskā nodarbība – uzdevumi skolēniem «Latvenergo” laboratorijā (Āzenes iela 12/1, 219. kabinets)
  • Plkst. 11.15–12.00 Praktiskā nodarbība – energoefektivitāte, sakarību novērtēšana grafikos, praktiski piemēri energoefektivitātes pasākumiem (energopārvaldnieks savā mājoklī) elektroenerģijas patēriņa mērītāju aprēķini. Nodarbību vada RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta pētnieces Antra Kalnbaļķīte un Lauma Balode
  • Plkst. 12.00–12.30 Pusdienu pauze (P. Valdena iela 3/7)
  • Plkst. 12.30–13.30 Lekcija «Kļūdu aprēķini LD fizika II, palīdzam skolotājiem ar padomiem», vada RTU Tehniskās fizikas institūta profesors Juris Blūms (P. Valdena iela 3/7, 219. auditorija)
  • Plkst. 12.00-13.30 Lekcija- nodarbība «Fizikas jautājumi dabaszinību stundās pamatskolā», vada RTU pētniece, Sagatavošanas kursu nodaļas vadītāja Loreta Juškaite
  • Plkst. 13.40–15.00 Izzinošas ekskursijas «Iepazīstam RTU»:
    • RTU Ģeomātikas katedra – Digitālie dvīņi un virtuālās realitātes tehnoloģijas. Vada asociētais profesors Māris Kaļinka (Ķīpsalas 6a, 551. kabinets);
    • Radioiekārtu katedra – Elektroakustikas laboratorija. Vada docents Vitālijs Aišpurs (Āzenes iela 12/1, 216. kabinets).

Dalības maksa – 60 eiro. Piesakoties semināram, tiks nosūtīts rēķins apmaksai.

Lūdzu reģistrējieties skolotāju semināram, aizpildot pieteikšanās anketu.

22. februāris, 2023 plkst. 10:43