RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

RTU notika seminārs Kurzemes reģiona fizikas, ķīmijas, matemātikas, ģeogrāfijas un bioloģijas skolotājiem

23. septembris, 2019

Sestdien, 21. septembrī, Rīgas Tehniskajā universitātē notika seminārs Kurzemes reģiona fizikas, ķīmijas, matemātikas, ģeogrāfijas un bioloģijas skolotājiem par teorētisko un praktisko zināšanu integrēšanu skolu inženierzinātņu mācību saturā.

RTU Bērnu un jauniešu universitāte sadarbībā ar SIA «SCHWENK Latvija» un Saldus rajona attīstības biedrību izstrādāja un realizēja semināru projektam Nr.19-00-A019.332-000008 «Inženierzinātņu apguves popularizēšana reģiona ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības veicināšanai» Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam ietvaros.

Semināru pirmo lekciju vadīja ETHZF Humanitārā institūta direktore Airisa Šteinberga ar ievadlekciju «Prāts, tehnoloģijas un mūsdienīgs mācību process» pēc kuras skolotājiem bija atsevišķi izstrādātas programmas, atbilstoši skolotāju pasniegtajiem mācību priekšmetiem:

• Ģeogrāfijas, bioloģijas un dabas zinību skolotāji apmeklēja biomimikrijas lekciju, kuru pasniedza VASSI direktore Dagnija Blumberga.
  • Matemātikas skolotājiem IEVF bija izstrādājis trīs minilekciju semināru par «Darba vides risku atpazīšana un samazināšana» (Lekt., Mg. DA. Matīss Šmitiņš), «Matemātikas un ekonomikas savstarpējā mijiedarbība» (Prakt. doc., Mg. oec. Uldis Kamols) un «Personīgo finanšu un ieguldījumu filozofija: teorija un prakse» (Asoc. prof., Dr. oec. Guna Ciemleja).
  • Fizikas skolotājiem ievadlekciju par fizikas apmācību, kursa struktūru un galvenajām problēmām pasniedza prof. Dr. phys. Juris Blūms.
  • Ķīmijas skolotājiem MLĶF iepazīstināja ar fluorescējošiem drošības elementiem mūsdienu identifikācijas dokumentos un naudā.

Semināra noslēgumā uzstājās Radio 5 moderators, Toms Grēviņš ar lekciju «Kā jokot ar skolēniem un kā justies jaunam» un skolotāji apskatīju Elektronikas un elektrotehnikas fakultāti kā arī apskatīja iespējas skolotājiem un skolēniem lietot Zinātniskās bibliotēkas resursus zinātniski pētniecisko darbu izstrādei.

23. septembris, 2019 plkst. 13:44