RTU Bērnu un jauniešu universitāte
Parādīt izvēlni
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

RTU izveido «Universitāti nākotnes inženieriem», lai vairotu skolēnu interesi par tehnoloģijām

21. februāris, 2022
.
.
.

Lai ieinteresētu un radītu lielāku izpratni par inženierzinātnēm, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sāk jaunu iniciatīvu – tiešsaistes bezmaksas vebināru ciklu vidusskolēniem «Universitāte nākotnes inženieriem» jeb UNI. Pirmais vebinārs notiks 26. februārī, atklājot viedpilsētu tehnoloģijas un skaidrojot, kā sensori palīdz nodrošināt ceļu kvalitāti un drošību.

UNI vebināros pazīstami RTU mācībspēki, zinātnieki un inženieri viegli uztveramā un aizraujošā veidā iepazīstinās vidusskolēnus ar inovācijām dažādās nozarēs, inženierzinātņu nozīmīgumu un mūsdienīgas inženierzinātņu izglītības atbilstību nākotnes darba tirgus prasībām. UNI vebināri būs bez maksas. Tie notiks regulāri sestdienu rītos no plkst. 10.00 līdz 11.30 tiešsaistes platformā Zoom. Lai piedalītos, aicinām reģistrēties.

Vebināros skolēniem būs iespēja uzdot interesējošos un neskaidros jautājumus, lai labāk izprastu inženierzinātņu nozares, orientētos tehnoloģiju jaunumos un izvēlētos savu nākotnes profesiju. 

Pirmo vebināru vadīs RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) pētnieks, industriālais doktorants Jānis Braunfelds. Viņš attīsta universālu sensoru signālu apstrādes tehnoloģiju, kas reāllaikā spēs analizēt dažādus datus, piemēram, novērtēt ceļa seguma stāvokli un prognozēt tā deformācijas. Vairākos ceļa posmos Latvijā jau ir iestrādāti optisko šķiedru sensori. Nākotnē optisko sensoru lietojums varētu būt ļoti plašs – tos varētu izmantot ēku, ceļu un tiltu būvniecībā un uzturēšanā, medicīnā, aviācijā, robežkontrolē un citās nozarēs. J. Braunfelds savu pētījumu īsteno ar LMT atbalstu – viņš ir viens no pirmajiem RTU programmas «Industriālais doktors» dalībniekiem un viņa promocijas darbs ir balstīts industrijas vajadzībās. 

Nākamais UNI veibinārs notiks 19. martā. Tajā ETF asociētais profesors Aleksandrs Ipatovs un vadošais pētnieks Elans Grabs iepazīstinās vidusskolēnus ar pašbraucošajem auto un to, kā tie attīstīsies nākotnē, bet 26. martā Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) asociētā profesore Katrina Boločko ievedīs robotu pasaulē, stāstot par mākslīgo intelektu, virtuālo realitāti un datorredzi. Savukārt 9. aprīlī RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors un Latvijas zinātnieku komandas Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) vadītājs Kārlis Dreimanis izskaidros, kas ir daļiņu fizika. 23. aprīlī plānots vebinārs par gudro apgaismojumu un to, kā iemācīties kontrolēt gaismu. To vadīs RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes pētnieks Ansis Avotiņš. 7. maijā DITF profesors Ingars Eriņš atklās, kas ir kopīgs neaizstājamo blokķēžu žetoniem (NFT) un kriptovalūtām, bet 15. maijā inovatīvo domāšanu palīdzēs attīstīt RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes docente un inovāciju eksperte Elīna Miķelsone. 

Apzinoties tautsaimniecības izaicinājumus, arvien straujāk attīstoties tehnoloģijām, RTU jau gadiem mērķtiecīgi īsteno dažādas aktivitātes, lai stiprinātu skolēnu zināšanas un interesi STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) jomās. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. februāris, 2022 plkst. 9:00

Līdzīgi raksti

Jaunumi