RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

RTU Bērnu un jauniešu zinātnes centra hakatons

22. jūnijs, 2022

Lai veicinātu jauniešu vēlmi veidot karjeru inženierzinātņu jomā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Rīgas Dome plāno kopā izveidot inženierzinātņu un dabas zinātņu izglītojošu centru bērniem un ģimenēm. Centra mērķis būs rosināt bērnu interesi par inženierzinātnēm, dodot iespēju ar tām saistīt savu nākotnes profesiju. Centrā būs pieejamas gan radošās darbnīcas, gan arī aizraujoša ekspozīcija, kuras satura veidošanā aicināti iesaistīties skolu jaunieši.

22. jūlijā aicinām skolu jauniešus vecumā no 14 līdz 18 gadiem piedalīties hakatonā jeb ideju konkursā, lai kopā ar RTU studentiem un zinātniekiem veidotu zinātnes centra ekspozīciju par nākotnes pilsētas tēmu.

Hakatona tēmas:

• Dabai draudzīgā pilsēta (Zaļā ekonomika un enerģija)
  • Kustīgā pilsēta (Transports un sakari)
  • Drošā pilsēta (Fiziskā un digitālā drošība)
  • Gudrā pilsēta (Nākotnes izglītība un IT)
  • Rotaļīgā pilsētā (Atpūta un izklaide)
  • Sapņu pilsēta (Brīvi izvēlēta tēma)

Hakatona ietvaros dalībniekiem būs pieejams mentoru un ekspertu atbalsts. Labākās idejas tiks īstenotas, izgatavojot reālus eksponātus. Hakatona laikā notiks izglītojošas lekcijas, kā arī tiks nodrošinātas darba telpas, ēdināšana un materiāli produktu ideju skiču izstrādāšanai. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Hakatons norisināsies klātienē, RTU telpās. Visiem hakatona dalībniekiem tiks pasniegtas pārsteiguma balvas no sadarbības partneriem.

Reģistrācija. Reģistrācija līdz 20.07. plkst. 17.00. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

20. jūlijā no plkst. 18.00 līdz 19.00 notiks informatīvs vebinārs dalībniekiem par pasākuma norisi, reģistrējoties tiks nosūtīts ZOOM links

RTU Bērnu un jauniešu zinātnes centra hakatons

• Datums: 22.07.2022.
  • Laiks 10.00–18.00