RTU Bērnu un jauniešu universitāte
Parādīt izvēlni
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

RTU Bērnu un jauniešu universitāte Ukrainas karavīru bērniem atklāj zinātnes noslēpumus

29. augusts, 2022
.
.
.

Lai palīdzētu Ukrainas bruņoto spēku un Nacionālās gvardes karavīru bērniem kaut mazliet aizmirst kara šausmas, Latvijā viņiem tika organizēta īpaša nometne ar piesātinātu programmu. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitātes pārstāvji (BJU) nometnē bērniem vadīja nodarbību, atklājot elektronikas, dizaina un mehānikas noslēpumus, un dāvināja zinātnes kastītes, lai viņi varētu interaktīvi un saistoši pavadīt laiku.

RTU sadarbībā ar SIA «001A» Ukrainas bērniem dāvāja interaktīvus interešu izglītības mācību līdzekļus – BJU zinātnes kastītes «Arbalets» un «Mehāniskais pulkstenis». Tie ļauj bērniem ne vien pašu spēkiem uzbūvēt arbaletu un pulksteni, bet arī skaidro to uzbūvi, ļauj iepazīties ar elektronikas un mehānikas pamatprincipiem. Arī nodarbībā bērniem bija iespēja gan iegūt jaunas zināšanas, gan pašiem praktiski darboties. 

Nometni Ukrainas bruņoto spēku un Nacionālās gvardes karavīru bērniem organizēja fonds «Namejs» sadarbībā ar pasākumu organizāciju «Reāls Piedzīvojums». Tā notiks no 20. līdz 27. augustam, pulcējot teju 30 bērnu, kuru tēvi cīnās par savu valsti, ir ievainoti vai krituši kaujās. Bērnus pavadīja vairāki pieaugušie. 

Nometnē Ukrainas bērniem tika piedāvāta ļoti piesātināta programma, lai censtos novērst viņu domas no kara šausmām. Viņi apmeklēja gan izklaides un aktīvās atpūtas parkus, devās dažādās ekskursijās, tajā skaitā brauca jūrā ar bruņoto spēku patruļkuģi, gan tikās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.

RTU BJU ir licencēts izglītojošu nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. 2021. gadā BJU ieviesa izglītības inovāciju – sāka piedāvāt zinātnes kastītes. Tajās bērniem un skolēniem ir nodrošināts viss nepieciešamais, lai sev ērtā laikā un vietā veiktu uzdevumus, tā iegūstot jaunas zināšanas fizikā, ķīmijā, elektrotehnikā un izzinot dizainu un mehānismus. Lai eksperimenti un uzdevumi izdotos, kastītē iekļauta arī instrukcija – gan drukātā veidā ar skaidrojumiem un attēliem, gan video formātā. Izprast veikto un nostiprināt zināšanas bērniem un jauniešiem palīdzēs zinātnisks skaidrojums. 

Nometnē Ukrainas bruņoto spēku un Nacionālās gvardes karavīru bērniem norisinājās RTU BJU nodarbība

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. augusts, 2022 plkst. 17:36

Līdzīgi raksti

Jaunumi