RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

BJU nodarbība ar zinātnes kastīti «Slaimo ar vielām» 18. septembrī

31. augusts, 2021

Nodarbība paredzēta bērniem no 6 līdz 10 gadiem, tā notiks 18. septembrī no plkst. 10 līdz 12. RTU Ķīpsalā.

Cena: 30,00 euro.
Pirkt biļeti bezrindas.lv.

Ikdienā ikviens saskaras ar dažādiem objektiem un vielām – šķidrām, gāzveida, cietām, lipīgām, mīkstām, gaisīgām, krāsainām, smaržīgām un citām. Bet, ja tās sanāk savienot, reizēm notiek brīnumi… Tādēļ svarīgi un traki interesanti ir pārzināt vielas – no kā tās sastāv, kā radušās un, attiecīgi, mācēt pašam tās savienot tā, lai rodas zili, zaļi un citi pārsteidzoši brīnumi.

Nodarbībā iepazīsim dažādas vielas un to īpašības, kā arī kopīgi veiksim aizraujošus eksperimentus vielu valstībā, kā piemēram – liksim vielām pašām sadalīties pēc krāsām vai biezuma, pagatavosim mākslīgās asinis, u. c.

Dažas no šīm vielām ir iespundētas zinātnes kastītē “Slaimo ar vielām”. Un tieši no šīm vielām varēsi pagatavot dažāda veida slaimus. Eksperimentēsim un ķēpāsimies ne pa jokam, kā nu jau pats saproti.

Par šo visu stāstīs un eksperimentus palīdzēs veikt RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Ķīmijas tehnoloģiju bakalaura 4. kursa students Emīls Edgars Bašēns. Paralēli mācībām RTU Emīls strādā Latvijas Organiskās sintēzes institūtā. Viņš ir vadījis dažādas lekcijas, piedalījies Zinātnieku nakts rīkošanā, braucis arī uz skolām vadīt ķīmijas stundas, kā arī piedalījies Tehniskās jaunrades dienās un Bērnu un jauniešu universitātes rīkotajos pasākumos. Bet savā brīvajā laikā Emīls aizraujas ar dažādu augu audzēšanu un eksperimentē ar jauniem eksperimentiem.

31. augusts, 2021 plkst. 17:15