RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

BJU nodarbība ar zinātnes kastīti «Mehāniskais pulkstenis» 5. novembrī

21. oktobris, 2021

Nodarbība paredzēta bērniem no 5 līdz 9 gadiem, tā notiks 5. novembrī no plkst. 16.00 tiešsaistē.

Cena: 25,00 euro.
Pirkt biļeti bezrindas.lv.

Vai zini, kā un kāpēc darbojas zobratiņi? Vai zini, kā darbojas pulkstenis un tā mehānisms? Vai māki plānot laiku?

Aicinām uz BJU tiešsaistes nodarbību 5. novembrī plkst. 16.00, lai pirmais izmēģinātu jaunāko BJU zinātnes kastīti «Mehāniskais pulkstenis». Nodarbības laikā interaktīvā veidā uzzināsi kas ir zobrati un kā tie darbojas mūsu ikdienā, kā arī redzēsi, kā tādus izgatavo un varēsi pats izmēģināt dažādus zobratu kustības veidus. Tostarp kopā ar pasniedzēju varēsi izveidot pats savu īsto sienas pulksteni ar unikālo lapsēna dizainu, par ko brīnīsies un priecāsies tavi draugi, atnākot ciemos. Palīdzēsim izprast, kā tad darbojas pulksteņa mehānisms. Tavs pulkstenis tikšķēs klusi un būs lielisks dizaina papildinājums Tavam istabas iekārtojumam Nodarbībā iemācīsimies arī noteikt laiku, lai vari pats veikt savu pirmo ģimenes dienas plānojumu.

Par zobratiem, to veidošanu un zobratu mehānismiem rādīs un stāstīs RTU inženieris, savukārt pulksteni palīdzēs izgatavot draugi no Fox The Maker.

Pirms tiešsaistes nodarbības dalībnieks saņems jauno BJU zinātnes kastīti «Mehāniskais pulkstenis», kurā ir iekļauts viss nepieciešamais, lai darbotos ar zobratiem un izprastu to mehānismu, kā arī uztaisītu savu unikālo pulksteni. Tādēļ lūgums pēc biļetes iegādes nosūtīt e-pastu uz  norādot dalībnieka vārdu, kontakttālruni un adresi, uz kuru jānogādā kastīte.

21. oktobris, 2021 plkst. 15:00