RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

7.–12. klašu skolēni var pieteikties tiešsaistes pavasara lekcijām

8. februāris, 2021

Pavasara semestrī (2020./2021. mācību gadā) 7.–12. klasēm sestdienās plkst. 11.00–12.00 notiks tiešsaistes lekcijas.

Maksa par trīs lekcijām 10.00 eiro.

1. lekcija  20. februāris «Mode un nākotnes tehnoloģijas»
Kā top apģērbs? Apģērbs un tehnoloģiskie risinājumu tajā. Vide un apģērbs. Nākotnes izaicinājumi apģērba jomā.

2. lekcija 6. marts «Asteroīdu rakšana»
Šī ir ļoti perspektīva nozare, jo asteorīdos, kuru skaits mērāms miljonos, ir derīgie izrakteņi, kuru uz Zemes trūkst vai trūks nākotnē. Lai arī atseorīdu rakšana ir nākotnes projekts, jau tagad ir sastopamas daudzas no vajadzīgajām tehnoloģijām. Lekcijā būs iespējams iepazīties ar pamatprincipiem un problēmām, kas varētu sagaidīt cilvēkus, sākot attīstīt asteorīdu rakšanu.

3. lekcija 3. aprīlis «Mākonis un mākoņtehnoloģijas»
Pēdējos gados vārds «mākonis» ir dzirdēts neskaitāmas reizes un ne tikai sarunās par laika apstākļiem. Lekcijā tiks izskaidrots, kas ir mākonis un mākoņtehnoloģijas, kur tās pielieto, kas tās kontrolē, kam tās ir vajadzīgas un kā tās var apgūt.

Piesakies un uzzini vairāk bju/lekcijas.

8. februāris, 2021 plkst. 10:39