Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības inženierzinātņu fakultāte

Torņi no vafelēm un šokolādes — LTV un LNT

15. marts, 2018
.
.
Ja sabrūk vafeļu tornis, sabrūk arī sapņi par uzvaru, LNT stāsta RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti. Foto - LNT raidījuma «900 sekundes» ekrānuzņēmums

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiek gada garšīgākās sacensības — «Vafeļu inženieris 9». Tā ceturtdienas, 15. marta, rītā vēstīja LNT raidījums «900 sekundes» un Latvijas Televīzijas «Rīta Panorāma». Šajos raidījumos par gadskārtējām vafeļu torņu konstruēšanas un būvniecības sacensībām stāstīja to rīkotāji — RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studenti. 

Lai taptu vafeļu tornis, ķieģeļu vietā izmantojamas vafeles, bet betona vietā — šokolāde. «To izkausē un būvē pēc iespējas augstāku torni. Ja sabrūk tornis, sabrūk arī sapņi par uzvaru,» LNT raidījumā stāsta BIF studentu pašpārvaldes vadītājs Mārtiņš Arājs. 

Sacensību dalībniekiem torņi jāuzbūvē tikai no sešām vafeļu plāksnēm un vienas šokolādes tāfelītes. «Komandas taisa veidņus, kuros liek vafeles. Tā tornis ir stabilāks un augstāks, un materiālu zudumi ir niecīgi. Ja ar šokolādi līmē, vienkārši turot vafeles, tad kārtīgi nesalīp,» skaidro BIF studente Kristiāna Zeikare. 

Vislielākais izaicinājums torņu būvētājiem ir ierobežotais materiāls. «Ja vafeles saplīst, nav otras iespējas, tāpēc ir jāizrēķina, lai viss sanāk no iedotajiem materiāliem,» LTV «Rīta Panorāmā» stāsta BIF studente Aija Pūsepa. 

Savukārt, stāstot par to, kas pēc sacensībām notiek ar uzbūvētajiem torņiem, «Vafeļu inženiera» rīkotāji atklāj — uzbūvētās konstrukcijas var nest mājās vai arī vienkārši kopā ar draugiem apēst, jo galu galā — šīs taču ir pašas garšīgākās RTU studentu sacensības. 
 

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. marts, 2018 plkst. 16:20

Līdzīgi raksti

Ziņas