Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības inženierzinātņu fakultāte

RTU pētnieks komentē «Tesla Roadster» nogādāšanu kosmosā ar «Falcon Heavy»

15. februāris, 2018
.
.
Kaspars Kalniņš iepazīstina Ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu ar savu pētniecības jomu 2016. gada decembrī. Foto: LETA

«Savā ziņā šis notikums ir jauna ēra, jo to spējis paveikt privātais uzņēmums,» komentējot faktu, ka 6. februārī ar pasaules lielāko un spēcīgāko raķeti «Falcon Heavy» Zemes orbītā nogādāts «Tesla Roadster» elektromobilis ar manekenu pilota vietā, Latvijas Radio 1 raidījumā «Zināmais nezināmajā» 15. februārī saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš. 

ASV kompānijas «SpaceX», kura palaida raķeti, dibinātājam Īlonam Maskam (Elon Musk) ir ideja, kā šajā jomā par saprātīgām izmaksām var attīstīt biznesu, uzskata K. Kalniņš. Viņaprāt, šis lidojums vērtējams kā testa brauciens, kurš izdevies veiksmīgi. To apliecina arī tas, ka lidojuma organizētāji spēja atpakaļ uz Zemes nogādāt malējos paātrinātājus, turklāt izdarīja to precīzi. K. Kalniņu šajā lidojumā visvairāk fascinēja konstrukcija noturība – šī joma ir arī viņa pētniecības interešu centrā. 

K. Kalniņš ir pārliecināts, ka raķetes veiksmīgais stars bijis pārsteigums pašam Ī. Maskam un «SpaceX» pārstāvjiem. Viņš augstu vērtē šīs raķetes lidojuma piemēru kā labu precedentu būtiskam izmaksu samazinājumam kosmosa tehnoloģijās. Raķete būs vairākkārt izmantojama un spēs precīzi atgriezties. 

15. februāra raidījuma «Zināmais nezināmajā» ierakstu var noklausīties Latvijas Radio mājaslapā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. februāris, 2018 plkst. 15:08

Līdzīgi raksti

Ziņas