Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības inženierzinātņu fakultāte

Izaicinājums – strādāt ar studentiem

28. oktobris, 2019
.
.
Foto: Artis Mihailovs, RTU

«Problēmu nav, ir izaicinājumi,» par mācībspēka darbu Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) intervijā 28. oktobra «Latvijas Avīzē» saka RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes lektors Raivo Kalderauskis. Viņš pavisam nesen, 14. oktobrī svinot RTU 157. dzimšanas dienu, tika atzīts par Gada jauno mācībspēku. 

Pats Raivo pabeidzis RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti un par mācībspēku strādā jau trīs gadus, lasot lekcijas studiju kursā «Ievads būvniecībā», kā arī vecāko kursu studentus konsultē bakalaura darbu izstrādē. Darbs ar studentiem viņam patīk, jo ļauj gan sekot līdzi, «kā cilvēki attīstās, pilnveidojas un aug», gan smelties enerģiju no studentiem. «Ir tāda misijas sajūta,» atzīst Raivo.

Viņš aizrāvies ar digitalizācijas prasmju ieviešanu būvniecības izglītībā. Jau pēc pieciem gadiem Latvijā visas ēkas būs jāprojektē digitālajā vidē, un, protams, šīs iemaņas jāapgūst arī būvniecības studentiem, tāpēc patlaban būvniecības izglītībā jāievieš būtiskas pārmaiņas, pie kurām strādā arī Raivo. 

«3D ieviešana projektēšanā uzlabos būvniecības kvalitāti,» ir pārliecināts jaunais būvinženieris, stāstot piemēru no dzīves, kad uz papīra uzprojektētajai ēkai, izveidojot tās 3D modeli, atrastas pat 150 būtiskas kļūdas. 

Paralēli lektora darbam RTU Raivo strādā industrijā, uzņēmumā «Būvkonsultants», un praktiskā pieredze viņam ļoti palīdz darbā ar studentiem. 

Strādā universitātē ar misijas sajūtu («Latvijas Avīze», 28.10.2019.)
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. oktobris, 2019 plkst. 16:40

Līdzīgi raksti

Ziņas

_