Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības inženierzinātņu fakultāte

Ginesa rekords «Lielākā prāta vētra pasaulē» tuvojas – kas jāzina dalībniekiem!

20. septembris
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina visus studentus un citus interesentus ierakstīt savus vārdus vēsturē, kopā uzstādot Ginesa rekordu un radot nebijušu inovāciju vilni. Piedaloties Ginesa rekordā, studenti varēs saņemt 1000 eiro naudas balvu un iespēju idejas ar RTU, mentoru un uzņēmumu atbalstu turpināt attīstīt un pārvērst jaunuzņēmumos. 

«Lielākā prāta vētra pasaulē» ir oficiāli pieteikta Ginesa rekorda statusam, un tās uzdevums ir pārsniegt iepriekšējo šāda veida rekordu, kas reģistrēts Indijā, 1202 cilvēkiem piedaloties 45 minūšu garā radošās domāšanas sesijā. 

Pasākums sāksies 29. septembrī plkst. 12. 

Kā pieteikties dalībai? 
Lai pieteiktos dalībai Ginesa rekordā, līdz 28. septembrim plkst.12 jāaizpilda anketa. RTU studenti un darbinieki varēs pieteikties dalībai arī klātienē pirms pasākuma, 29. septembrī no plkst. 10. 

Ierodoties pasākuma norises vietā, iepriekš reģistrētajiem dalībniekiem būs tikai jāparakstās, apstiprinot savu dalību. Lai pie reģistrācijas neveidotos garas rindas, organizatori aicina Ginesa rekordam reģistrēties laicīgi, izmantojot anketu. 

Lai varētu piedalīties Ginesa rekordā, RTU studentiem 29. septembrī nenotiks lekcijas.  

Ko iegūs dalībnieki?
Dalība pasākumā ir iespēja attīstīt savu radošumu un jaunradi, apgūt jaunas radošuma simulācijas metodes. 

Aktīvākie pasākuma dalībnieki sacentīsies par 1000 eiro lielu naudas balvu. Speciāli izveidota žūrija izvērtēs pirmos 20 rekorda dalībniekus, kuri iesniegs visvairāk kvalitatīvu un inovatīvu ideju, lai noteiktu, kurš iegūs balvu. Uzvarētājs tiks paziņots 29. septembrī ap plkst.14.20.

Visas jauno produktu un pakalpojumu idejas tiks apkopotas un klāsterotas. To autori tās varēs turpināt attīstīt, strādājot starpdisciplinārās grupās un saņemot dažādu mentoru atbalstu, lai jau gada laikā tās pārtaptu jaunuzņēmumos.  

Līdzās ideju ģenerēšanai dalībniekiem tiks piedāvāta plaša izklaides programma ar DJ un mākslinieku uzstāšanos, dažādām aktivitātēm, studentu inovāciju izstādi. 

Kā notiks Ginesa rekorda uzstādīšana?
Ginesa rekordu RTU organizē Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8. Tur katram dalībniekam būs izveidota darba vieta. Pasākuma laikā inovāciju trenere secīgi piedāvās piecas dažādas radošuma simulācijas metodes un dos laiku radīto ideju reģistrēšanai. Plānots, ka ideju reģistrācija notiks elektroniski, dalībniekiem izmantojot savus telefonus un planšetdatorus, tomēr organizatori dalībniekiem nodrošinās arī papīru. Rakstāmpiederumi gan būs jāņem līdzi katram savi. 

Dalībnieku radošumu plānots simulēt arī ar dažādiem pārsteigumiem un iedvesmojošām aktivitātēm. 

Ideju ģenerēšanas sesijas laikā no plkst. 12 līdz 13.30 dalībnieki nevarēs pamest zāli. 

Ginesa rekords «Lielākā prāta vētra pasaulē» Eiropā tiks īstenots pirmo reizi. Rekorda sasniegšanu RTU organizē sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kas šobrīd strādā pie Latvijas starptautiskā pozicionējuma missionLatvia. Rekordu atbalsta arī lieldraugi –«Maxima Latvija», «KPMG Baltics», «Rīgas satiksme» un SEB banka. 

«Lielākā prāta vētra pasaulē» notiek programmā «RTU Studentu inovāciju granti» (ID Nr. 1.1.1.3/21/A/005).

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. septembris plkst. 10:06

Līdzīgi raksti

Jaunumi