Aināra Gulbja vārdā nosauktā stipendija

Noturīga veiksme stipendiju konkursu organizēšanā vēsturiski bijusi pedagoģijas zinātņu maģistrantiem un kultūras vēsturniekiem (Latvijas Kultūras akadēmija). Šajās zinātņu nozarēs stipendiju konkursi turpinās jau daudzus gadus. RTU Attīstības fonds organizē mecenāta Aināra Gulbja piešķirto stipendiju. Konkursa kārtībā tika piešķirtas 10 ikmēneša stipendijas 100 LVL apmērā.

Stipendiju konkursā tika aicināti pieteikties Latvijas ausgtāko izglītības iestāžu ar pedagoģiju saistītu specialitāšu maģistra studenti ar izcilām sekmēm, sasniegumiem zinātnē un īpašiem nopelniem Latvijas augstāko izglītības iestāžu labā.

Stipendiāta paldies

"Stipendija reizēm mēdz būt kas vairāk par anonīmu finansiālu atbalstu, ko saņem cītīgākie studenti. Savā gadījumā es to uzskatu arī par nopietnu uzticības apliecinājumu.

Rudenī pieteicos Aināra Gulbja stipendijai, kuras mērķis ir akadēmiskās darbības veicināšana ar Latvijas kultūrvēsturi un kultūru saistītos jautājumos. Kopā ar priecīgu izbrīnu par stipendijas iegūšanu nāca arī atbildības sajūta. Tieši tāpēc līdzekļus izmantoju saistībā ar pētniecīsko darbību, kas ietvēra arī ceļojumu uz Strasbūru Francijā, kas bija viens no maniem akadēmiskā pētījuma objektiem. Šis ceļojums sniedza iespēju iepazīties gan ar teorētisko literatūru, gan klātienē satikt vairākus pētnieciskā darba jautājuma ekspertus, kam bija svarīga loma akadēmiskā darba izstrādē.

Nobeigumā vēlreiz jāsaka liels paldies Aināram Gulbim par iniciatīvu atbalstīt jaunos studentus. Francijā izglītība bieži tiek salīdzināta ar liftu, proti sniegtās iespējas ļauj ātri uzplaukt un pacelties jaunā līmenī. Runājot minētās līdzības tēliem, ir brīnišķīgi, ja kāds palīdz un motivē "izglītības liftā" nospiest kādu no augstākajām pogām."

Ieva Geķe, Latvijas Kultūras akadēmija

Stipendiju konkurss sadarbībā ar RTU Attīstības fondu tiek realizēt kopš 2006. gada un šajā laikā stipendijas izmaksātas jau 70 studentiem.

2012. gada stipendiāti
Ieva Geķe, Mairita Zolnere, Tatjana Ivanova, Ieva Mīlgrāve, Kristīne Ābeltiņa, Lolita Apsēna, Jolanta Atmata, Pāvels Jurs, Andris Kalnozols, Katrina Butāne, Olga Koršunova, Zane Isajeva, Viktorija Koršunova, Kristīne Stūre, Natālija Mislēviča, Viola Rogule, Dace Austra Balode, Santa Skutele, Didzis Kalniņš, Elmārs Seņkovs

Atbalstītājs: Ainārs Gulbis

Informācija