RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Eižena Āriņa balva

Eižena Āriņa balva

Sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju tiek izsludināts konkurss profesora Eižena Āriņa balvām par Latvijai nozīmīgu teorētisku ieguldījumu datorzinātnes attīstībā vai praktisku pienesumu datorikā ar mērķi apzināt, novērtēt un izcelt spilgtāko zinātnes teorētiķu un praktiķu sasniegumus datorikas zinātnes attīstībā un praktiskajā pielietojumā Latvijā. Konkursa kārtībā tiek piešķirtas 2 zelta medaļas, diplomi un balvas 2500 EUR apmērā.

Laureāta pateicības vārdi 

“Izsaku lielu paldies mana darba augstajam novērtējumam. 90. gados, sabrūkot sociālisma sistēmai, es uzstādīju sev mērķi izveidot brīvajā Latvijā IT nozari. Kopīgi ar Jāni Gobiņu un Aināru Gulbi, kurš maksimāli atbalstīja mūs šajā grūtajā ceļā, mēs veidojām uzticību mūsu darbam Eiropā. Mēs veicām šo sarežģīto uzdevumu, maksimāli saglabājot intelektuālo potenciālu no emigrēšanas uz rietumiem un audzinot jauno IT speciālistu un zinātnieku paaudzi. Galvenie resursi bija Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes izglītotie speciālisti un pasniedzēji. Izsaku lielu pateicību un sapratni universitātēm, jo bez to palīdzības šis uzdevums nebūtu paveicams.”

Valdis Lokenbahs

Konkurss sadarbībā ar RTU Attīstības fondu un Latvijas Zinātņu akadēmiju tiek realizēts kopš 2011. gada, un līdz šim balvas piešķirtas jau 12 laureātiem. 

Iepriekšējo gadu laureāti
Audris Kalniņš, Sergejs Skusovs, Ivars Biļinskis, Viesturs Ozoliņš, Aldis Baums, Jānis Erts, Jānis Grundspeņķis, Andris Ambainis, Valdis Lokenbahs, Aivars Lorencs
2017. gada laureāti

Jurijs Merkurjevs, Guntis Bārzdiņš

Atzinības rakstu un diplomu saņēmēji
Jurijs Merkurjevs, Sergejs Kodors, Kirils Solovjovs, Edgars Strods, Andrejs Rampāns, Aleksandrs Ļubinskis, Juris Joksts, Pēteris Rivža, Aleksandrs Belovs, Andris Brekše, Fricis Pirtnieks, Valdis Bergs
 

Atbalstītājs: AS "Emergn"

Informācija par balvu - http://arinabalva.lv

Informācija