«ZIBIT 2019» IT studiju darbu noslēguma konkursā izraudzīti seši labākie darbi

27. septembris, 2019

Stipendiju konkursā «ZIBIT 2019» apbalvoti seši labāko IT nozares studiju noslēgumu darbu autori – studenti no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un Ventspils Augstskolas (VA). Balvā studenti saņēma RTU Attīstības fonda un konkursa atbalstītāju sarūpētās stipendijas – 800 – 1250 eiro. Par ieguldīto darbu apbalvoti arī noslēgumu darbu vadītāji.

Bakalaura darbu kategorijā pirmo vietu ieguva LLU students Bernhards Bernāns par darbu «Microsoft Kinect risinājums kustību rehabilitācijai», otro vietu – LLU studente Amanda Kļaviņa par darbu «Acu zīlīšu izsekošana un sejas vaibstu atpazīšana ainavas novērtēšanā», bet trešo vietu – VA students Alvils Stūre par darbu «Neironu aktivitātes pīķu noteikšana un klasifikācija, izmantojot klasiskos mašīnmācīšanās un dziļo apmācību algoritmus».

Maģistra darbu kategorijā pirmajā vietā ierindojās LU studente Anastasija Ņikiforova par darbu «Izpildāmu modeļu lietojums datu kvalitātes novērtēšanai», otrajā vietā –RTU students Valters Vēciņš par darbu «Vērtību iterāciju algoritma realizācija dziļās apmācības mākslīgajos neironu tīklos», bet trešajā vietā – LLU students Francisks Jemeļjanovs par darbu «Konvolūciju neironu tīklu pielietošana gājēju plūsmas analīzē».

Vērtējot savus panākumus stipendiju konkursā, otra labākā bakalaura darba autore Amanda atzīst, ka viņu motivējusi vēlme tiekties augstāk, mērķēt uz šīm virsotnēm un censties, cik vien spēkā, jo nekad nevar zināt, kādas dzīvē būs iespējas un kas notiks. Savukārt labākā maģistra darba autore Anastasija par svarīgāko atzīst motivāciju, tieksmi pēc pilnības, mērķus, kurus vēlējusies sasniegt, kā arī vīziju par savu nākotni. Svinīgais apbalvošanas pasākums norisinājās 25. septembrī RTU.

Stipendiju konkursu «ZIBIT» organizē nodibinājums «RTU Attīstības fonds» sadarbībā ar «Accenture» Latvijas filiāli, AS «Emergn» un SIA «Tieto Latvia». Kopējais stipendiju un balvu fonds ir 9650 eiro. Stipendiju konkursa mērķis ir veicināt jaunu, inovatīvu risinājumu un pētījumu rašanos Latvijā, un tajā Latvijas augstākās izglītības iestādes tika aicinātas izvirzīt trīs labākos bakalaura un trīs labākos maģistra darbus IT nozarē, kas izstrādāti 2018./2019. studiju gadā. Pavisam konkursam tika izvirzīti 18 bakalaura un 10 maģistra darbus, kurus vērtēja nozares profesionāļi – šī konkursa atbalstītāju  pārstāvji. Vērtēšanā tika ņemta vērā noslēguma darbu kvalitāte, darbu zinātniskā un praktiskā nozīme, kā arī izvēlēto tematu aktualitāte.

«Tieto Latvia» personāla vadības konsultante Lelde Jolanta Dreiblate: ««ZIBIT» konkursā kā atbalstītājs piedalāmies pirmo gadu, un bija patīkami redzēt iesniegto darbu kvalitāti. Konkursā iesniegtie bakalaura un maģistra darbi viennozīmīgi uzskatāmi par lielisku piemēru tam, kā apkopot pētījumus par interesantām un inovatīvām tehnoloģijām dažādu ikdienas problēmu risināšanai.»

Uzņēmuma «Emergn» valdes priekšsēdētājs Pēteris Krastiņš: «Mums ir patiess prieks un gandarījums katru gadu vērot jauniešu pieaugošo profesionalitāti un izdomu konkursā ZIBIT iesniegtajos bakalaura un maģistra darbos. Atzinīgi novērtējam acīmredzamo studentu izaugsmi datorikā. Izvērtējot konkursa darbus, redzam, ka studenti dzīvo līdzi laikam un būvē sev stabilu ceļu nākotnē IT nozarē.»

«Accenture» izglītības projektu virziena vadītāja Karīna Innus: «Sagaidāms, ka nākotnē parādīsies interesantas un saistošas profesijas, piemēram, kripto detektīvs, nākotnes lauksaimnieks, digitālais arheologs, virtuālās naudas brokeris, bezpilota auto inženieris u.c.. Tas nozīmē, ka jauniešiem bez iegūtajām zināšanām datorikā un informācijas tehnoloģiju jomā svarīgi attīstīt zinātkāri un vēlmi padziļināti izprast inovācijas, meklēt jaunas iespējas un pieejas. Mūsdienās viss ir iespējams – cilvēks var strādāt visdažādākajās profesijās, apgūt jebkuru arodu, ja tam ir vēlme pilnveidot savas zināšanas, tāpēc prieks par iesniegtajiem studentu darbiem ZIBIT konkursā, kas ir iedvesmas avots visai nozarei.»

Fotoattēlu galerija