“ZIBIT 2018” apbalvoti labākie absolventi IT nozarē

26. septembris, 2018

Apbalvoti labākie IT jomas absolventi no dažādām augstskolām par izstrādātajiem 2017./2018. mācību gadā aizstāvētajiem bakalaura un maģistra darbiem. Kopumā seši idejām bagāti, iedvesmojoši un aizrautīgi IT jomas entuziasti saņēma naudas balvas par sasniegumiem zinātnē un pētniecībā no 550 EUR līdz 1000 EUR.

Veidi, kā uzrakstīt un izvēlēties atbilstošu darba tēmu ir dažādi. Pirmās vietas ieguvējs maģistra līmeņa kategorijā Arturs Driķis par to, kā uzrakstīt izcilu noslēguma darbu un par savu interesi: “Diezgan daudz darba veltīju maģistra darbam, jo man bija ļoti interesanti! Sākumā pašam ir jāsāk meklēt tēma un tad jāmeklē profesors.” Tāpat jaunietis arī atzina, ka iegūto naudas balvu ieguldīs savā un drauga izveidotajā jaunuzņēmumā jeb start-up.

Savukārt pirmās vietas ieguvēja bakalauru kategorijā Sandra Rakickaite atzīst, ka "darba tēmu ieteica vadītājs un pašai arī pēcāk radās interese". Kad apmeklētāji uzdeva jautājumus, jauniete nesamulsa un spēja uz tiem atbildēt pārliecinoši. Jautāta par viedo līgumu ieviešanu Latvijā, Sandra Rakickaite min, ka "paies ilgs laiks, kamēr Latvijā varēs ieviest viedos līgumus."

Jaunieši saviem noslēguma darbiem izvēlējušies atšķirīgus darbu tematus, tādējādi akcentējot IT jomas daudzveidību un problēmas, kas jārisina.

Labākie bakalauru absolventu noslēguma darbi:

Autors/-e Darba nosaukums Darba vadītājs
1. vieta Sandra Rakickaite "Uz blokķēdes tehnoloģijas balstītu viedo īres līgumu realizācija" Mg.sc.ing. Ingus Šmits
2. vieta Kārlis Mārtiņš Briedis "Televīzijas satura klasificēšana" Dr.dat. Kārlis Freivalds
3. vieta Gustavs Helmuts Felsbergs "Vienas lapas tīmekļa lietotņu veiktspēja" Dr.dat. Uldis Straujums

Labākie maģistrantūras absolventu noslēguma darbi:

Autors/-e Darba nosaukums Darba vadītājs
1. vieta Arturs Driķis "Unity ML aģentu izmantošana vienkāršas ekosistēmas implementācijai" Dr.dat. Guntis Bārzdiņš
2. vieta Madara Paegle "Hibrīd-decentralizēta vienādranga failu apmaiņa interneta pārlūkprogrammās" Dr.dat. Leo Trukšāns
3. vieta Artjoms Šutovs "Metožu izstrāde cilvēka gaitas veidu atpazīšanai viedā tekstila signālos" Dr.sc.ing. Jurijs Čižovs

Konkursā augstskolas varēja pieteikt inovatīvākos un interesantākos bakalaura un maģistra darbus, kuri izstrādāti un aizstāvēti 2017./2018. mācību gadā. Kopumā astoņas Latvijas augstākās izglītības iestādes konkursam izvirzīja 16 bakalaura darbus un 20 maģistra darbus. Darbus rūpīgi vērtēja kompetenta nozares žūrija - AS "Accenture Latvia" un AS "Emergn" pārstāvji.

Ja nebija iespēja ierasties, tad pasākumu var noskatīties ŠEIT

Fotoattēlu galerija.