RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Vasaras prakšu stipendiju konkurss "Pierādi sevi vasarā!"

14. maijs, 2018
.
.

Lai veicinātu studentu praktisko iemaņu papildināšanu un jaunu zināšanu apguvi izvēlētajā studiju jomā, kā arī izpratni par darba tirgus aktualitātēm, nodibinājums «Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds» sadarbībā ar dažādu nozaru uzņēmumiem aicina Latvijas augstskolu studentus pieteikties prakses stipendiju konkursam «Pierādi sevi vasarā!».

Konkurss sniedz iespēju jauniešiem iegūt prakses vietas savas pārstāvētās studiju nozares vadošajos uzņēmumos, kā arī 350 EUR stipendiju diviem vasaras mēnešiem – jūlijam un augustam. Šogad īpaši aicināti pieteikties jaunāko kursu studenti, lai iegūtu pirmo praktisko pieredzi un pārliecinātos par izvēlētās nozares atbilstību savām interesēm.

Prakses vietas šovasar piedāvā mēbeļu ražošanas uzņēmums SIA «KVIST», vadošais hermētiķu ražotājs Eiropā SIA «TENACHEM», sakaru iekārtu un elektronisko komponentu ražotājs SIA «HansaMatrix Ventspils», kā arī pašvaldības uzņēmumi «Rīgas ūdens» un «Rīgas namu pārvaldnieks». Šogad uzņēmumi pārstāv Latvijas reģionus, lai sniegtu iespēju studentiem vasarā atgriezties savā dzimtajā pusē, tajā pašā laikā iegūstot konkurētspējīgu pieredzi karjeras attīstībai. «Esam gandarīti, ka projekts guvis atpazīstamību mūsu sadarbības partneru vidū un vairākiem praktikantiem sniedzis iespēju pēc prakses vasarā uzsākt pastāvīgu darbu uzņēmumos. Kopš 2013. gada vasaras, kad aizsākām šo iniciatīvu, prakses vietas 79 studentiem nodrošinājuši jau 20 dažādu nozaru uzņēmumi,» stāsta RTU Attīstības fonda izpilddirektora vietniece Santa Jākobsone, «pateicoties uzņēmēju atbalstam, šo gadu laikā audzis arī ikmēneša stipendijas apmērs – pirmajā gadā praktikanti par vienu praksē pavadītu mēnesi saņēma aptuveni 170 eiro, šovasar tie būs jau 350 eiro.»

Pirms pieciem gadiem, kad konkurss norisinājās pirmo reizi, tajā piedalījās arī Laura Lībiete: «Prakses vietai pieteicos, jo tā šķita aizraujoša iespēja gūt praktiskas iemaņas telekomunikāciju jomā, ko ikdienā diezgan akadēmiskā veidā apguvu augstskolā. Pārliecinājos, ka tieši prakse sniedz iespēju atspērienam karjeras attīstībā.» Bijusī SIA «Citrus Solutions» praktikante pašlaik uzņēmumā vada inženiertīklu projektēšanas grupu, tādēļ uzskata, ka prakse ir iespēja strauji pilnveidoties savā jomā, ar atbildības sajūtu veicot uzticētos pienākumus un mācoties no nozares profesionāļiem.

Studenti, kuru studiju specialitāte atbilst piedāvātajām prakses vietām, aicināti pieteikties konkursam no 11. maija līdz 27. maijam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu RTU Attīstības fonda mājaslapā.

 

Papildu informācija:
Kristiāna Korsaka-Mille
RTU Attīstības fonda jaunākā projektu vadītāja
Tālr. +371 26548880
E-pasts:

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

14. maijs, 2018 plkst. 10:11

Līdzīgi raksti

Ziņas