Studentu pieredzes stāsti

28. aprīlis, 2022

Prakse studiju laikā ir lielisks veids, kā iegūt praktiskas iemaņas izvēlētajā profesijā, veidot turpmāku sadarbību ar konkrēto uzņēmumu un iegūt papildus ikmēneša ienākumus. RTU Attīstības fonds ikdienā palīdz nodrošināt Latvijas augstskolu studentiem piemērotāko prakses vietu, sadarbojoties ar Latvijā pazīstamiem un sevi pierādījušiem uzņēmumiem.

Terēza Vāgentroca, praktikante uzņēmumā SIA PwC

Izvēlējos pieteikties praksei PWC Legal,  jo meklēju prakses iespējas savā izvēlētajā specialitātē, kuru pašlaik arī studēju, lai labāk saprastu, vai esmu izvēlējusies pareizo ceļu, kā arī lai konkrētāk saprastu jomu, kurā vēlētos specializēties. Prakse sniedz ļoti plašu pieredzi, iespēju mācīties no kolēģiem,  redzēt praktisko pusi visam, ko universitātē apgūstu teorētiski, redzēt, kā teorija darbojas īstās dzīves situācijās, saprast virzienus, kuros labprāt apgūtu zināšanas padziļināti. Kopumā prakse ļoti palīdz attīstīties, saprast savas stiprās un vājās puses, pie kurām vajadzētu piestrādāt. Praksei pieteikties noteikti ir vērts, jo no tā var tikai iegūt - nenovērtējamu praktisku pieredzi, izaugsmi gan profesionāli, gan personīgi, pārliecību, ka izvēlētais karjeras virziens ir īstais.

Nikola Narkēviča, praktikante uzņēmumā SIA Solvay Business Services Latvia

Praksei SIA “Solvay Business Services Latvia” pieteicos, jo šis uzņēmums bija viens no tiem, kurš piedāvāja, manuprāt, vislabāko prakses programmu, kas man, kā finanšu menedžmenta studentei, bija svarīgi, lai spētu savas zināšanas izmantot praktiski. Kā arī, iepazīstoties ar šo uzņēmumu un tā darbību, sapratu, ka šeit varēs attīstīties un augt. Šobrīd esmu cenu koordinators, kas viennozīmīgi ir saistīts ar plašo ciparu pasauli, kuru apgūstu. Prakse man sniedz iespēju attīstīties un augt nozarē. Iegūt jaunu informāciju un izpratni par materiālu un ķimikāliju pārdošanas milzīgo pasauli. Un tas patiesi ir interesanti, jo katru dienu sāku ar smaidu, un atkal jau ar jaunu informāciju. Šajā biznesā viss mainās gandrīz ik dienu, nekas nestāv uz vietas - un tas ir pats interesantākais, jo nav jūtama rutīna. Noteikti ikvienam studentam iesaku pieteikties piedāvātajām prakses iespējām. Arī, ja tā ir pēc paša iniciatīvas, kā to izdarīju es! Tā ir lieliska iespēja, lai sāktu savu karjeru ar atbalstošiem un superīgiem kolēģiem, kuri katrā jautājumā un situācijā palīdzēs. No šādas pieredzes Tu tikai iegūsi, jo pēc prakses laika varēsi kļūt uzņēmumā jau par reālu darbinieku. Nebaidies un tikai uz priekšu, ieguvējs būsi Tu!

Kristaps Norenbergs, praktikants uzņēmumā SIA Skonto Plan LTD

Šobrīd praksi apgūstu Skonto Plan un uzņēmumā prakse tiešām ir aizraujoša un pieredzes bagāta! Pieteicos šai praksei, jo vēlējos pilnveidot un likt lietā savas zināšanas un prasmes, kuras ieguvu universitātē, reālajā dzīvē! Izvēlētā prakse man sniedz pieredzi, kas ļauj izprast nozīmi katrai detaļai, kas tiek izmantotas būvniecībā. Citiem studentiem iesaku pieteikties praksei, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas augstskolā, lai pēc tam varētu veidot savu turpmāko karjeru. Galu galā piesakoties praksei neko nevar zaudēt, var tikai iegūt!

Pieteikties prakses stipendiju konkursiem vari šeit