Studentu pieredzes stāsti

10. februāris, 2022

Prakse studiju laikā ir lielisks veids, kā iegūt praktiskas iemaņas izvēlētajā profesijā, veidot turpmāku sadarbību ar konkrēto uzņēmumu un iegūt papildus ikmēneša ienākumus. RTU Attīstības fonds ikdienā palīdz nodrošināt Latvijas augstskolu studentiem piemērotāko prakses vietu, sadarbojoties ar Latvijā pazīstamiem un sevi pierādījušiem uzņēmumiem.

Robina Anna Miļūna, praktikante uzņēmumā SIA Hagberg

Pieteicos mārketinga praksei uzņēmumā SIA Hagberg, jo norādītie darba pienākumi atbilda nozarei, kurā studēju un vēlos veidot karjeru. Šī prakse atnāca kā brīnums – vakanci atradu dienu pirms tās beigu termiņa, un uzreiz pieteicos, jo jutu, ka šī ir īstā vieta, kur vēlos būt. Atšķirībā no citām mārketinga darba iespējām, man ir iespēja redzēt un strādāt ar dažādiem, daudzveidīgiem nozares aspektiem – sociālo tīklu komunikācija, vizuālā satura un teksta radīšana, ārpakalpojumu koordinēšana, mārketinga aktivitāšu rezultātu apkopošana analīze u.c. Vadītāja izskaidro un dod man iespēju izteikt savu viedokli arī par lielākiem, stratēģiskiem lēmumiem, kas dod man atbildības sajūtu un pašpārliecību.Es iesaku pieteikties šāda veida praksei, jo tas ir, manuprāt, labākais veids, kā apvienot studijas gan ar peļņas avotu, gan ar izcilu pieredzi un karjeras attīstību. Bieži ir biedējoši domāt par to, ko darīsi, kad beigsies studijas, taču ar prakses pieredzi šīs bailes tiek krietni mazinātas, jo ceļš jau ir uzsākts.

Andrejs Kavlaks, praktikants uzņēmumā SIA Hilti Group

Es pieteicos SIA Hilti Group praksei, jo biju dzirdējis daudz labās atsaukmes par šo kompāniju no paziņām un cilvēkiem darba sfērā, kā arī vēlējos nopelnīt un veicināt savas karjeras izaugsmi. Šī prakse man ir sniegusi daudz zināšanas, lielu pieredzi, ko es noteikti nekad neaizmirsīšu un turpināšu to izmantot nākotnē. Jā Tev ir iespēja, tad tā ir jāņem, jebkura prakse Tevi spiedīs uz izaugsmi. Protams, uzskatu, ka studijas ir daudz svarīgāk pabeikt nekā strādāt uzreiz, bet, ja ir iespēja apvienot studijas ar praksi, tad to noteikti ir vērts mēģināt!

Reinis Zars, praktikants uzņēmumā SIA Hilti Group

Pieteicos praksei uzņēmumā “HILTI Group” tehniskā inženiera amatā, pateicoties pasākumam “Karjeras dienas”. Pieteicos, jo vēlējos augt savā jomā kā speciālists un arī iegūt zināšanas par būvniecības procesiem un to norisi, manuprāt, piedzīvot kaut ko praksē ir vislabākais veids, kā nostiprināt savas zināšanas un audzēt savu pašpārliecinātību. Redzēju to kā izaicinājumu, tādēļ arī nolēmu pārbaudīt savas spējas. Prakse man dod ļoti daudz, jo strādāju internacionālā uzņēmumā, kurā saziņa un komandas darbs ir pirmajā vietā. Esmu arī audzis gan kā cilvēks, gan sāku sevi redzēt būvniecības industrijā. Strādājot praksē, tiek nostiprinātas universitātē iegūtās zināšanas un tās liktas lietā, kas tev liek saprast arī turpmāko mācību vielu. Protams, tiek iegūtas arī zināšanas un prasmes, kas ir ārpus uzdotā skolas materiāla. Prakse arī paver plašāku skatījumu uz tavām karjeras iespējām un izceļ gan tavas stiprās, gan tavas vājās puses. Es pavisam noteikti iesaku iespēju sākt strādāt jeb iestāties praksē. Protams, ir jāsaprot, ka mācības paliks saspringtākas, jo daļa no tām iepriekšs atvēlētā laika aizies prakses vietā, bet ir arī jāsaprot tas, ka, pieredzot lietas praksē, tās sniegs lielāku mērķtiecību un saprašanu par mācībām. Prakse liek augt cilvēkam, tā sniedz pārbaudījumus, tā dod pašpārliecinātību, tā liek tev plānot savu laiku un sakārtot prioritātes.

Pieteikties prakses stipendiju konkursiem vari šeit