RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Studentu pieredzes stāsti

25. janvāris, 2022
.
.
.

Prakse studiju laikā ir lielisks veids, kā iegūt praktiskas iemaņas izvēlētajā profesijā, veidot turpmāku sadarbību ar konkrēto uzņēmumu un iegūt papildus ikmēneša ienākumus. RTU Attīstības fonds ikdienā palīdz nodrošināt Latvijas augstskolu studentiem piemērotāko prakses vietu, sadarbojoties ar Latvijā pazīstamiem un sevi pierādījušiem uzņēmumiem.

Jeļena Š., praktikante uzņēmumā SIA Lafivents

Praksei pieteicos, jo vēlējos gūt pieredzi būvniecības jomā. Prakses vietā ir atsaucīgi cilvēki ar interesi palīdzēt un iemācīt. Ieguvu daudz jaunu zināšanu par būvniecības jomu un tās procesiem. Tika sniegti piedāvājumi attīstības iespējām. Praksei ir noteikti vērts pieteikties, ja ir vēlme iegūt pieredzi un ieskatu savā nākotnes profesijā. 

Ēriks Utinans, praktikants uzņēmumā SIA Hagberg

SIA Hagberg praktikanta amatam pieteicos, jo vēlējos sākt savu karjeru un iegūt vērtīgu pieredzi augstas klases uzņēmumā. Caur RTU Attīstības fondu pieteicos uz daudzām praktikanta pozīcijām, bet SIA Hagberg bija pirmie, kas deva man šo iespēju. Izvēlēta prakse man dod lielu pieredzi un zināšanas nekustamo īpašumu jomā. Šī darba vieta mani uzskata nevis kā praktikantu, bet kā oficiālu darbinieku. Tas palīdz ar darba atmosfēru un ar darba pienākumiem. Kā arī mans priekšnieks ir iepriekšējais Attīstības fonda dalībnieks, līdz ar to viņš saprot, ko es esmu spējīgs izdarīt un kādu atbildību es varu uzņemties, jo pats ir bijis manā pozīcijā. Šī darba vieta palīdz ar manu turpmāko karjeru. Praksei ir vērts pieteikties, lai iegūtu praktiskas zināšanas un pirmo darba pieredzi. Diezgan daudz lietas, kuras nemāca lekcijās, var apgūt praksē un šis ir ceļš turpmākās karjeras izvēlē. Studentiem ieteiktu nebaidīties izmēģināt jaunas karjeras opcijas,  jo esmu telekomunikāciju students, kurš praktiskās iemaņas apgūst nekustamo īpašumu sfērā. Ne brīdi šīs nozares maiņa man nav traucējusi izpildīt savus prakses pienākumus. 

Ričards Garbatovičs, praktikants uzņēmumā SIA Hansab

Ideja par pieteikšanos praksei man bija jau kādu laiku atpakaļ, otrajā kursā. Tā kā Rīgas Tehniskā universitāte piedāvā iespējas studentiem pieteikties praksei dažādos uzņēmumos saistībā ar Rīgas Tehniskā universitātes Attīstības fondu, es izlēmu, ka nav ko daudz vilkt garumā un izdarīju savu izvēli. Patiesībā sakot, ideja par SIA "Hansab" atnāca pati - e-pastā no Rīgas Tehniskās universitātes vadības. Praksē esmu nedaudz vairāk par mēnesi - pieteikties bija vienkārši, aizpildot anketu un pievienojot CV. Izvēlētā prakse ir spēcīgi paplašinājusi manu redzesloku attiecībā uz tehnoloģiju uzņēmumiem Latvijā. Sākumā domāju, ka uzņēmums nodarbojas ar dažādu elektrisku iekārtu ražošanu, tomēr pēc tam sapratu, ka esam kā starpnieks starp ražotāju un klientu. Tas dod dažāda veida izpratni par to, kā ir spēt "mācēt" pielāgoties starp ražotāja iespējām un klienta vajadzībām. Ir interesantāk saprast un iepazīt šīs abas tik ļoti svarīgās puses. Būdams topošais inženieris, šīs prasmes ir vērā ņemamas. Esmu iepazinies ar dažādu iekārtu darbību, to vadību, remontu, apkopi un tirgošanu starptautiskajā tirgū. Es ieteiktu citiem studentiem nebaidīties veikt savu izvēli, jo ir ļoti grūti kļūdīties šādā situācijā. Katra prakses vieta paplašina redzesloku un iemāca iekļauties darba vidē, protams, izvirzot prioritātes par to, kas būtu tas, ko dzīvē gribētos pamēģināt vai izzināt. 

Pieteikties prakses stipendiju konkursiem vari šeit

Kopīgot rakstu

Jaunumi