Studentu pieredzes stāsti, apgūstot praktiskās iemaņas uzņēmumā Accenture Latvijas filiāle

20. septembris, 2021

2020.gadā visvairāk praktisko iemaņu veicināšanas stipendijas nodrošināja uzņēmums Accenture Latvijas filiāle, kas kopumā pagājušajā gadā piešķīra 389 prakses vietas jaunajiem speciālistiem. Prakses stipendija ir lielisks veids, kā papildināt augstskolā iegūtās zināšanas un pielietot tās praktiski. Bieži vien praktisko iemaņu apgūšana kādā no uzņēmumiem palīdz ne tikai nostiprināt studijās apgūto, bet arī uzsākt pirmās oficiālas darba gaitas. Rakstā lasi, kas sakāms pašiem studentiem, kuri praktiskās iemaņas nostiprināja uzņēmumā Accenture Latvijas filiāle un kādēļ ir vērts pieteikties prakses stipendijai.

Andrejs Semrjakovs, praktikants uzņēmumā Accenture Latvijas filiāle

Praksei pieteicos pavisam vienkāršu apstākļu vadīts - pirmkārt, es pabeidzu Accenture Bootcamp. Otrkārt, daudzi mani kolēģi universitātē strādā uzņēmumā Accenture. Šī prakse palīdzēja man iepazīties ar “IT kitchen”. Es uzzināju par jaunajām tehnoloģijām, strādāju ar interesantiem profesionāliem. Arī man sanāk pastrādāt 2 projektos. Ja runājam par jaunām tehnoloģijām, es uzzināju jaunas lietas par MS Azure un GIT. No jaunām tehnoloģijām – Xamarin un Power Platform ( SharePoint online, Power Automate u.t.t). Man ļoti patika, ka prakse notika pandēmijas laikā. Pirmkārt, man nevajadzēja tērēt laiku un naudu transportam un ēdienam - aizvēru datoru un jau esi mājās. Otrkārt, es mierīgi jutos mājās un pat tad, ja es kaut ko nezināju, es vienmēr var pajautāt Teams čatā.

Ko Tu ieteiktu citiem studentiem?

Pirmkārt, tā ir jauna pieredze. Otrkārt, jūs varat novērtēt savas zināšanas - saprast, ka zināšanas ir ļoti maz un kam jāpievērš uzmanība. Un, protams, jūs iemācīties strādāt komandā.

Alīna Estriha, praktikante uzņēmumā Accenture Latvijas filiāle

Šai praksei pieteicos, jo vēlējos uzsākt savu karjeru no 0, iziet visus etapus, lai sagatvotos lielajai dzīvei. Es noteikti ieguvu jaunu pieredzi, valodas praksi, jaunus kontaktus un izpratni, kā strādā mūsdienīgi uzņēmumi un kādas ir to vērtības. Prakse pandēmijas laikā notiek attālināti, taču tas neietekmē (nepasliktina) darba procesu.

Ko Tu ieteiktu citiem studentiem?

Šī ir iespēja paplašināt paziņu loku (svarīgi kontakti), ir iespēja strādāt mūsdienīgā uzņēmumā un komunicēt ar cilvēkiem no dažādām valstīm. Fantastiska pieredze, esmu ļoti apmierināta.

Arvis Barens, praktikants uzņēmumā Accenture Latvijas filiāle

Šai praksei peiteicos, jo gribēju izmēģināt DevOps sistēmu, un bija šāda iespēja. Prakses laikā uzlaboju komunikācijas, mācīšanās, problēmu risināšanas, lēmumu pieņemšanas prasmes. Iemācījos strādāt Agile SCRUM darba procesā. Izpratu Accenture Latvijas fililāle uzņēmuma uzbūvi. Nevaru sūdzēties, ka pandēmijas laikā prakse norisinās attālināti no izsniegtiem darba datoriem caur Microsoft Teams.

Ko Tu ieteiktu citiem studentiem?

Jebkurai praksei ir vērts pieteikties. Jūtu, ka pāris mēnešu prakses laikā esmu iemācījies iespējams vairāk nekā visa mācību procesa garumā.

Alīna Kalote, praktikante uzņēmumā Accenture Latvijas filiāle

Prakse šajā semestrī bija obligāta un tādēļ pieteicos uz vairākiem prakšu sludinājumiem. Uz konkrēto prakses vietu, kurā praktizējos tagad, pieteicos, jo patika, ka uzņēmums ir globāls un arī piesaistīja tas, ka bija kaut neliela samaksa par padarīto darbu. Noteikti patīk tas, ka visa iekšējā komunikācija norit angļu valodā, tādējādi uzlabojot profesionālo leksiku angļu valodā. Noteikti ir arī iegūtas jaunas iemaņas un prasmes ar dažādām programmām. Esmu sajutusi, cik labi ir praktizēties globālā uzņēmumā - attieksme pret jebkura līmeņa darbinieku ir augstākajā līmenī, un tu jūties novērtēts.Sākotnēji baidījos, ka tas būs ļoti sarežģīti, bet kā izrādās, tas nesagādā problēmas, jo ar prakses vadītāju par darba uzdevumiem sazvanāmies katru dienu, citreiz pat divas reizes dienā, arī sarakstāmies par kādu steidzīgu jautājumu. Komunikācija un atgriezeniskā saite šajā uzņēmumā ir augstā līmenī.

Ko Tu ieteiktu citiem studentiem?

Noteikti iesaku pieteikties praksei globālā uzņēmumā, jo tā iemāca komunicēt ar visdažādākajiem cilvēkiem, būt brīvi domājošam, pildīt dažādus prakses uzdevumus, kas noteikti palīdz konkrētās darba sfēras prasmju uzlabošanā.

Pieteikties prakses stipendijai vari ŠEIT