RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Studentu pieredzes stāsti - Accenture

9. marts, 2021
.
.
.

Prakse studiju laikā ir lielisks veids, kā iegūt praktiskas iemaņas izvēlētajā profesijā, veidot turpmāku sadarbību ar konkrēto uzņēmumu un iegūt papildus ikmēneša ienākumus. RTU Attīstības fonds ikdienā palīdz nodrošināt Latvijas augstskolu studentiem piemērotāko prakses vietu, sadarbojoties ar Latvijā pazīstamiem un sevi pierādījušiem uzņēmumiem.

Jānis Kulless, praktikants uzņēmumā Accenture Latvijas filiāle

Pieteicos šai praksei - Cloud & Automation, jo tā sevī iekļauj visstraujāk attīstošās tehnoloģijas, t.i. cloud tehnoloģijas pašlaik balsta lielāko daļu interneta un apjoms ar katru dienu paliek lielāks, kā arī pieprasījums pēc speciālistiem turpina augt. Automatizācija, no otras puses, padara darbu vieglāku un novērš vajadzību pēc viegli atkārtojamiem, laikietilpīgiem uzdevumiem, ļaujot vairāk laika fokusēties uz radošām lietām un savu prasmju pilnveidošanu. Visā visumā, domāju ka pieņēmu pareizo lēmumu un izvēlējos sev piemērotāko praksi. Prakse man ir ļoti palīdzējusi uzlabot savas prasmes un zināšanas visdažādākajās IT sfērās. Prakse ir ļoti plaša un iekļauj iespēju iegūt noderīgas akreditācijas, konkrētus padomus un atbalstu no ekspertiem ar lielu pieredzi, kas jau strādā industrijā ilgu laiku. Piedāvā arī iespēju praktiski attīstīt savas zināšanas un prasmes, darbojoties ar klasteriem, konteineriem, tīkliem, dažādiem cloud piegādātājiem un automatizācijas rīkiem. Ieguvu pieredzi strādāt arī komandā un uzlabot komunikācijas spējas, lai gan tikai attālināti.

Pandēmijas laikā prakse norit tikai attālināti, kam ir savu plusi un mīnusi. No vienas puses, klātienē, kopā ar zinošiem cilvēkiem un vieglāku iespēju uzdot jautājumus vai parādīt savu darbu, varētu būt vieglāk iemācīties nepieciešamās prasmes un tikt galā ar problēmām. Vēl klātiene varētu iedot darbam struktūru un striktu grafiku, kuram ir grūtāk no mājās pieturēties, bet audzina disciplīnu. Runājot par plusiem, darbs un mācības attālināti dod daudz vairāk reāla laika visu izpildīt. Ir iespēja ierakstīt lekcijas, kamēr piedalos praksē, sapulcē, vai daru kaut ko citu tam nepieciešamu, un otrādāk, pēc darba pabeigšanas, var ātri atgriezties pie lekciju video, un ar pauzēšanu un tieša laika piekļuvi internetam bieži vien var vairāk izprast tēmu. Vēl viens masīvs bonuss attālinātām mācībām un praksei ir pavadītais laiks ceļā, kurš pazūd, ļaujot pievērst vairāk uzmanības nepieciešamiem darbiem.

Pirmkārt, noteikti ieteiktu pamēģināt pieteikties praksei, jo mīnusus tam es neredzu, it īpaši šajā laikā, kad ir tik viegli apvienot attālinātas mācības ar attālinātu praksi. Ja mēs runājam par kompāniju Accenture, tā ir fantastiska vieta, kur iet praksē - cilvēki ir ļoti atsaucīgi, cenšas palīdzēt atrisināt visas neskaidrības un iemācīt jaunas lietas. Vēl Accenture jau ilgu laiku rīko bootcamp'us, kas viņiem dod, manuprāt, milzīgu priekšroku, salīdzinot ar konkurentiem, jo viņiem ir liela pieredze un strukturēts veids, kā apmācīt cilvēkus, kas vēl nav eksperti un kam ir nepieciešams iegūt zināšanas. Par pašu specialitāti, es uzskatu, ka Cloud & Automation ir fantastiska, diversa specialitāte, kurā visi, kam interesē IT, varētu sev atrast aizraušanos. Šī specialitāte sevī iekļauj lielu daļu jaunāko tehnoloģiju, iespēju pilnveidot savas prasmes dažādās kategorijās ne tikai tīrā programmēšanā, bet arī dod iespēju visu darīt attālināti. Šī prakse deva iespēju neieslīgt negatīvās emocijās par to, kas notiek apkārt, bet pilnveidot sevi un atrast cilvēkus ar līdzīgām idejām.

Kopīgot rakstu

Jaunumi