STUDENTA ACĪM / Vienīgā iespēja izdarīt lielisku darbu - mīlēt to, ko Tu dari

23. novembris, 2022

Dzinēja vārstu slīpēšana, cilindra gredzenu un klaņa gultņu nomaiņa viņam nav bijusi sveša jau pirms studiju uzsākšanas būvniecības fakultātē. Viņa tēvs vienmēr uzskatīja, ka roku nosmērēšana ir neatņemama jebkura zēna pieaugšanas sastāvdaļa, tādēļ nav pārsteigums, ka Arturs ir pazīstams ar būvniecības nozares praktisko pusi. Stāsta varonis Arturs Krasotenko,  SIA "SAKRET" studiju stipendijas ieguvējs, dalās savā pieredzē par studijās apgūto, pirmo lielo lēcienu darba amatā un sasniegtajiem rezultātiem.

Arturs ir būvniecības inženierzinātņu fakultātes 4.kursa students, kurš 22 gadu vecumā sevi ir pierādījis kā talantīgu, uzticamu un izcilu jomas profesionāli savā nozarē. Paralēli studijām, Arturs strādā: "Man nav daudz brīvā laika, bet, kad man tas parādās, es veltu to saviem hobijiem. Vasarā - riteņbraukšana, ziemā - slēpošana."

Kā un kāpēc izvēlējies studēt būvniecību?

Pirms pabeidzu skolu, man jau bija pieredze tādās lietās, kā dzinēja vārstu slīpēšana, cilindra gredzenu un klaņa gultņu nomaiņa. Redziet, mans tētis vienmēr uzskatīja, ka roku nosmērēšana ir neatņemama jebkura zēna pieaugšanas sastāvdaļa. Sanāca, ka līdz pusaudža vecumam es jau biju apguvis vairākas praktiskas iemaņas. Tomēr es vienmēr esmu vēlējies vairāk izprast mehānikas būtību un likumus, lai man būtu iespēja radīt kaut ko jaunu. Šie bija mani motīvi, piesakoties būvniecības inženierzinātņu fakultātē.

Prakse apliecināja īstos studiju un darba augļus

Šobrīd esmu 4. kursa students un pa šiem gadiem ieguvis ne tikai teorētiskās, bet arī praktiskās zināšanas. Izklausās pārāk klasiski, piekritīšu, bet patiesībā tas tā nav. Tieši pirms diviem gadiem tiku pieņemts praksē projektēšanas birojā. Pabeidzot dažus projektus, man tika piedāvāts pastrādāt būvlaukumā. Un nē, nevis kā būvdarba vadītājam, bet kā celtniekam. Un pēc trim mēnešiem birojā es devos uz būvlaukumu, kur sapratu, cik ļoti 3D modeļi atšķiras no realitātes. Būvniecības laikā tiku iesaistīts pilnīgi visos procesos – koka karkasa un terases izbūvē, betonēšanā, siltināšanas un reģipša darbos, krāsošanā un tamlīdzīgi. Kad objekts bija pabeigts, atgriezos atpakaļ birojā un turpināju izstrādāt projektus.

Izejot secīgi šo ceļu, es sāku skatīties uz projektu izstrādāšanu nedaudz citādāk - ne tikai no būvkonstruktora, bet arī no būvnieka puses. Personīgi man pats svarīgākais šajā studijas programmā bija iespēja piedalīties projektu izstrādē prakses laikā. Šajā brīdī es biju pārsteigts, jo burtiski pēc divu gadu studijām, man tika dota iespēja pielietot teorētiskās zināšanas praksē.

Ieguldītais darbs atmaksājas

Man ir ļoti svarīgi redzēt sava darba rezultātus, citādāk šķiet, ka laiks ir velti izniekots. Pēc bakalaura iegūšanas varēšu turpināt vērot iegudīto darbu - visi projekti, kurus izstrādāju projektēšanas birojā, vēlāk tiks izbūvēti. Protams, šobrīd mani darba augļi atspoguļojas stipendijā - šogad saņēmu "SAKRET"studiju stipendiju. Daudz mācoties un strādājot, ik pa laikam vajag iepauzēt un kārtīgi atpūsties, atslēdzoties no ikdienas rutīnas. Mana labākā atpūta ir slēpošana kalnos, tāpēc daļa no stipendijas tiks izmantota ceļojumam slēpošanas kūrortā.

Vēlējums topošajiem / esošajiem studentiem

Uzskatu, ka esmu izdarījis pareizo izvēli – esmu pilnībā pārliecināts par savu lēmumu studēt būvniecības inženierzinātņu fakultātē. Pavisam drīz varēšu lepoties ar inženierzinātņu bakalaura grādu būvniecībā un spēšu tālāk attīstīties kā būvinženieris. Nav svarīgi, vai es projektēšu lielus tirdzniecības centrus vai mazas, mājīgas privātmājas, galvenais, kas vienmēr ir jāatceras: "Vienīgā iespēja izdarīt lielisku darbu - mīlēt to, ko Tu dari."