STUDENTA ACĪM / Pamēģināt, iesaistīties un darboties - atslēgas vārdi, kas paver neskaitāmas iespējas

20. decembris, 2022

Alfreda Raistera stipendijas ieguvēja Arta Renāte jau vidusskolas laikā zināja, ka savu nākotni vēlas saistīt ar transporta zinātni, tāpēc nav nekāds pārsteigums RTU MTAF telpās sastapt meiteni, kas aizrautīgi darbojas fakultātes pašpārvaldē un cītīgi apgūst savu izvēlēto studiju programmu.

Arta Renāte Rulle šobrīd studē Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē un jau ceturto gadu aizvada studijas transporta sistēmu inženierijas programmā. Kā saka pati studente, "Brīvais laiks mēdz būt ļoti nosacīts jēdziens, mēģinot apvienot pilna laika studijas un darbu, taču brīvajā laikā labprāt nodarbojos ar sportu, ļoti patīk doties pastaigās un pārgājienos. Tāpat savā brīvajā laikā labprāt palasīšu kādu grāmatu vai noskatīšos kādu filmu.''

Kā un kāpēc izvēlējies studēt transporta sistēmu inženieriju?

Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāti izvēlējos diez gan apzināti. Jau vidusskolas laikā biju nolēmusi, ka studēšu Rīgas Tehniskajā universitātē un tajā laikā velējos iestāties programmā Aviācijas transports, taču, nedaudz vairāk papētot studiju programmu saturu, parunājot ar tā laika studentiem, nospriedu, ka sev kā piemērotāku redzu Transporta sistēmu inženierijas programmu.

Studiju pieredze – piedzīvojumi uz katra soļa

Mans studiju laiks pagājis ar diez gan daudz un dažādiem piedzīvojumiem. Galvenokārt, par to parūpējās fakultātes studiju pašpārvalde. Jau no pirmā kursa aktīvi iesaistījos pašpārvaldes darbībā, vēlākajos gados kļuvu arī par pašpārvaldes vadītāju. Mehi man ir devuši neskaitāmas iespējas, ir iegūta milzīga pieredze dažādos darbos un jomās, kur iepriekš savu roku pat nebiju izmēģinājusi. Aizvadīti neskaitāmi dažāda mēroga projekti un pasākumi, tāpat iepazīti daudz dažādi cilvēki. Darbojoties pašpārvaldē iespējams satikt ne tikai tā brīža studentus. Šķiet, ka daudzi no interesantākajiem pieredzes stāstiem nāk tieši no cilvēkiem, kas studijas RTU beiguši jau pirms kāda laika. Šajā laikā sanāca iepazīties ar ne vienu vien šādu cilvēku un to jau visi būsiet dzirdējuši, bet iegūtie kontakti ir ļoti svarīgi.

Kāpēc vērts studēt transporta sistēmu inženieriju?

Man šķiet, ka manā fakultātē iespējams iegūt samērā unikālas zināšanas. Ja interesē inženierzinātnes, dažādu veidu transports, tas, kā darbojas dažādi mehānismi, tad šī ir īstā vieta, lai savas zināšanas papildinātu.

Pēc studiju pabeigšanas iespējams darboties dažādās sfērās, kas saistās ar transportu. Iespējams strādāt dažādos loģistikas uzņēmumos, uzņēmumos, kas strādā ar transporta līdzekļu tehnisko nodrošināšanu, uzturēšanu. Tāpat iespējams darboties uzņēmumos, kas pēta šo nozari. Un, protams, pēc bakalaura studiju pabeigšanas, studijas iespējams turpināt maģistratūrā.

Šajā gadā pirmo reizi saņēmu Alfreda Raistera vārdā nosaukto stipendiju, kas bija pārsteigums man pašai. Šī stipendija man būs lielisks palīgs ikdienas izdevumu segšanai, taču daļa no tās noteikti tiks izmantota arī citu talantu attīstīšanai.

Vēlējums topošajiem / esošajiem studentiem

Novēlu ikvienam studentam studiju gados nebaidīties no sniegtajām iespējām. Pamēģināt, iesaistīties, darboties ik vienā vietā, kas šķiet tā vērta, jo nekad nevar zināt, kur tas mūs aizvedīs!