STUDENTA ACĪM / Mēs atklājam sevī to, ka ar lielu vēlmi spējam izdarīt vairāk, nekā paši esam to apzinājušies

8. decembris, 2022

Alise Žeikare ir 4. kursa studente RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātē studiju programmā "Finanšu inženierija". Cilvēks “orķestris” – tā vienā vārdā varētu raksturot Alisi! Viņa paspēj savienot divas mācību iestādes, apmeklē RTU rīkotos pasākumus un pati tajos arī piedalās, velta laiku kultūras pasākumiem, kā arī ārpus studiju un brīvā laika aktivitātēm atrod laiku, lai mācītu pašus mazākos, strādājot par auklīti.

Ārpus RTU studijām jau trešo gadu paralēli mācos Latvijas Lauksaimniecības universitātes Malnavas koledžā, kā rezultātā brīvais laiks ir jāizmanto lietderīgi. Iepriekšējā mācību gadā paralēli studijām strādāju BNI biznesa klubā par vadības komandas atbalsta vadītāju, apmeklēju RTU piedāvātās sporta nodarbības un strādāju par auklīti. Atlikušajā brīvajā laikā apmeklēju RTU rīkotos pasākumus, teātra izrādes, koncertus vai vienkārši pavadīju laiku ar savu ģimeni laukos. Savā noslēdzošajā mācību gadā izlēmu doties apmaiņas studiju programmā "Erasmus+" Zviedrijā, Mälardalens University, kur paplašināju savu redzesloku ārpus Latvijas un ieguvu starptautisku studiju pieredzi.

Kā un kāpēc izvēlējies studēt finanšu inženieriju?

Beidzot vidusskolu, zināju tikai to, ka vēlos mācīties RTU, kā rezultātā fakultāti vajadzēja izvēlēties pēc izslēgšanas metodes. Aplūkojot visas piedāvātās fakultātes un to studiju programmas, sapratu, ka tieši Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes studiju programma "Finanšu inženierija" apvieno visas manas intereses - matemātiku, infomātiku un ekonomiku. Tāpēc, lieki nedomājot, izvēlējos studēt tieši šajā fakultātē.

Studiju pieredze – lieliski piedzīvojumi garantēti

Studiju laikā iegūstu lieliskas zināšanas finanšu jomā. Kā interesantākos notikumus varētu minēt noteikti visus RTU rīkotos un apmeklētos pasākumus, kā, piemēram, "Papīra tilti", "Erudītais inženieris", "Bezmiega varā" u.c. Tomēr ir jāatzīst, ka paši interesantākie notikumi ir jāatstāj noslēpumā. Kā pēdējā laika lielāko piedzīvojumu varu minēt Erasmus+ studijas Zviedrijā, jo tās parāda to kāda ir studiju dzīve citā valstī. Noteikti varu minēt, ka cilvēki, kurus esmu iepazinusi un satikusi studiju laikā ir viena no lielākajām vērtībām, jo pateicoties viņiem es varu augt kā cilvēks un zināt to, ka nākotnē manā paziņu lokā būs lieliski kontakti.

Kāpēc vērts studēt finanšu inženieriju?

Studiju programmā "Finanšu inženierija" ir vērts studēt, jo Tu iegūsti daudzpusīgas zināšanas. Pateicoties šīm studijām man ir paplašinājies horizonts par dzīves iespējām, kuras var izmantot. Tāpēc šo studiju programmu es no sirds iesaku ikvienam skolēnam, kurš ir zinātkārs un gatavs darīt daudz. Šī studiju programma noteikti nav viegla, jo tā pārbauda cik stiprs esi Tu. Tomēr tiekot galā ar katru grūto momentu, Tu pierādi sev, ka esi spējīgs uz lielām lietām.

Pēc šo studiju pabeigšanas ir plašas karjeras iespējas. Pēc būtības, katrs students var saprast, kas no visa studiju procesa bija vissaistošākais tieši viņam un izvēlēties savas nākotnes sapņu darba vietu. Lielākoties studenti veido savu karjeru kā finanšu analītiķi, auditori, grāmatveži, bankas darbinieki dažādās jomās, apdrošināšanas speciālistu un pat kāds izvēlās veidot karjeru IT vidē.

Protams, ieguldītais darbs studijās nes darba augļus. Es šobrīd saņemu Alfreda Raistera atbalsta stipendiju un šo stipendiju izmantošu savai izaugsmei. Sākot ar janvāri esmu izlēmusi sākt apmeklēt "Microsoft Power BI" un "Biznesa angļu valodas" kursus, jo ticu, ka sevis izglītošana mani vedīs uz lieliem sasniegumiem.

Vēlējums topošajiem / esošajiem studentiem

Ikvienam es novēlu vairāk darāmos darbus nekā pats to vēlētos, jo tieši tajos momentos mēs augam. Mēs atklājam sevī to, ka ar lielu vēlmi mēs spējam izdarīt vairāk nekā paši esam to apzinājušies. Tāpēc tieši tāds ir mans novēlējums visiem un pašai arī sev!