STUDENTA ACĪM / Kontakti ir viens no lielākajiem ieguvumiem universitātē, kas neapšaubāmi palīdzēs nākotnē

3. maijs, 2023

Aizrautīgu, talantīgu un mērķtiecīgu jauniešu mums netrūkst. Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes programmas “Ķīmija un ķīmijas tehnoloģija” 3.kursa studente Annija Vaska ir neatlaidīga un apņēmības pilna jauniete, kas šajā studiju gadā ieguvusi divas studiju stipendijas – Kinetics Nail Systems un Alfreda Raistera studiju stipendiju. Annija ir ne tikai priekšzīmīga ķīmijas fakultātes studente, bet arī aktīvi iesaistās Rīgas Tehniskās universitātes studentu dzīvēs, vadot studentu pašpārvaldi.

‘’Lielāko daļu mana brīvā laika aizņem studentu pašpārvalde. Šogad esmu pašpārvaldes vadītāja un ar visu sirdi un dvēseli cenšos tajā ieviest daudz jaunas un svaigas idejas, lai saglabātu pašpārvaldē ilgtspējību. Kā arī kopā ar saviem biedriem popularizēju ķīmiju jaunās paaudzes vidū, rādot ķīmijas eksperimentu paraugdemonstrējumus, lai raisītu skolēnos interesi par zinātni. No hobijiem vistuvāk sirdij man ir tautas dejas – dejoju jau septiņpadsmito gadu. Bet citādi man ļoti patīk arī gatavot ēst (it īpaši saldos ēdienus), slidot un slēpot, kā arī ceļot. Šobrīd ceļoju pa Latviju, atklājot dažādas pērles tepat pie mums, taču nākotnē mans sapnis ir apceļot visu pasauli’’, pauž Annija.

Kāpēc izvēlējies studēt ķīmiju?

Izvēlējos studēt Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, jo ķīmijas zinātne mani iedvesmo un motivē pilnveidoties. Mani fascinē, cik strauji ķīmijas zinātne virzās uz priekšu un cik daudz jauna joprojām tiek atklāts šajā nozarē. Es neapšaubāmi vēlos dot ieguldījumu Latvijas zinātnē, lai ar jauniem atklājumiem palīdzētu sabiedrībai augt un attīstīties.

Studijas RTU noteikti man ir devušas lielāku izpratni gan par procesiem zinātnē, gan pasaulē kopumā. Esmu iemācījusies būt patstāvīgāka, domāt kritiski un objektīvi analizēt pieejamo infromāciju. Esmu pārliecināta, ka šo informāciju tālāk spēju dot arī citiem cilvēkiem, uzlabojot sabiedrības kopējo skatu un domāšanu uz pasauli un nākotni. Šobrīd esmu iesaistīta pētījumos par biomateriālu ietekmi uz šūnu metabolismu – cenšos labāk izprast slimību cēloņus, lai nākotnē varētu radīt jaunas ārstēšanas metodes. Lielisks ieguvums ir notiekošo procesu zinātniskā izpratne, kas ļauj visu esošo pamatot ar patiesiem faktiem un skaitļiem. Kontaktus esmu ieguvusi gan darbojoties pētniecībā starpdisciplināros pētījumos, gan aktīvi iesaistoties pašpārvaldē un nepārtraukti komunicējot ar studentiem no citām pašpārvaldēm. Kontakti dažādās nozarēs noteikti ir viens no lielākajiem ieguvumiem universitātē, kas neapšaubāmi palīdzēs nākotnē. Obligāti jāpiemin arī pašizaugsme, līderības prasmju un komunikācijas spēju uzlabošana. Universitāte ir iemācījusies sadarboties un atrast kopīgu valodu ar visiem, lieliski strādāt komandā un veidot jaunas un ilgtspējīgas sadarbības.

Divas iespējas: darbs zinātnē vai industrijā

Noteikti lielākais ieguvums ir plašās iespējas darboties praktiski. Mūsu programma ietver daudz un dažādu laboratorijas darbu izstrādi, kuros ir iespējams izmēģināt un saprast, kurš no ķīmijas virzieniem katram liekas tīkamāks un padodas vislabāk. Protams, šī ir arī lieliska iespēja studijās iegūtās zināšanas un iemaņas papildināt ar praksi.

Studiju programma sagatavo speciālistus kvalitātes kontroles un pētniecības laboratorijām, kā arī zinātniskajām iestādēm. Mums, ķīmijas un ķīmijas tehnoloģijas speciālistiem, savās nākotnes darba vietās pavērsies divas iespējas: darbs zinātnē vai industrijā. Zinātniskajās laboratorijās varēsim veikt testēšanu un kvalitātes kontroli jauniem materiāliem un produktiem. Taču indrustrijā varēsim organizēt un nodrošināt ķīmisko procesu realizāciju un vadību, kā arī jaunu tehnoloģiju, materiālu un produktu izstrādi.

Šajā mācību gadā esmu saņēmusi divas RTU Attīstības fonda stipendijas - KINETICS NAIL SYSTEMS studiju stipendiju un Alfreda Raistera studiju stipendiju. Šīs stipendijas ir lielisks ieguldījums manā attīstībā un nākotnē, kas man sniedz praktisku atbalstu ar vēl lielāku sparu iesaistīties dažādās ar studijām, pētniecību un universitātes sabiedrisko dzīvi saistītām aktivitātēm.

Veltījums topošajiem / esošajiem studentiem

Vienmēr un visur spēt atrast pozitīvo. Tas palīdz stresa situācijās domāt objektīvi, nekad nepadoties un meklēt jaunus risinājumus un pieejas, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.