STUDENTA ACĪM / Jo vairāk darba ieguldīsi šodien, jo vieglāk klāsies rīt

3. novembris, 2022

Jau kopš skolas laikiem zinātkāre par jaunākajām tehnoloģijām, datoriem un programmatūrām bija nerimstoša un tieši tāpēc tā kalpoja kā atspēriena punkts turmpmākās karjeras izvēlē pēc vidusskolas beigšanas. Kā saka pats raksta varonis, vienmēr ir jāklausa savai sirdsbalsij un jāseko saviem sapņiem. Ieguldot darbu, var paveikt daudz. Deniss Neizaks, atbalsta stipendijas "Topošais profesionālis" ieguvējs,  dalās savā pieredzē.

Šobrīd Deniss ir 1. kursa students, kas Rīgas Tehniskajā universitātē Datorzinātņu un IT fakultātē apgūst studiju programmu "Datorsistēmas". Lai gan studijas aizņem diez gan daudz laika, brīvdienās viņam patīk pavadīt laiku ar draugiem, nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm un muzicēt. Deniss ir daudzpusīgs - ārpus studijām, brīvajos brīžos viņš apgūst ģitāras spēli.

Kā un kāpēc izvēlējies studēt datorsistēmas?

Izvēlējos studēt tieši šajā fakultātē, jo jau kopš skolas laikiem zinātkāre par jaunākajām tehnoloģijām, datoriem un programmatūrām bija nerimstoša un tieši tāpēc tā kalpoja kā atspēriena punkts turmpmākās karjeras izvēlē pēc vidusskolas beigšanas. Zināju, ka, ja šis virziens pašam patīk, tad studijas nepametīšu, kā tas visai bieži notiek studentu vidū. Protams, jāteic, ka šajā nozarē ir pieejams plašs darba izvēles spektrs un labi apmaksāta amata vieta.

Studiju pieredze – 2 mēneši un jūtos kā zivs ūdenī

Ir pagājuši tikai divi mēneši, kopš esmu uzsācis studenta gaitas Rīgas Tehniskajā universitātē, taču viennozīmīgi varu teikt, ka pirmie iespaidi par studenta dzīvi neliek vilties. Visi pasniedzēji, kurus esmu sastapis, ir saprotoši, izpalīdzīgi un visnotaļ nozares profesionāļi. Ir jūtams atbalsts, šķiet, ka neesi pamests viens, uzsākot jauno dzīves posmu. Lai gan divi mēneši nav ilgs periods, esmu iepazinies ar saviem kursabiedriem un citiem fakultātes studentiem. It īpaši labi atmiņā palikušas iesvētības - jauni draugi un domubiedri iegūti tieši no šī pasākuma.

Kāpēc vērts studēt datorsistēmas?

Studēt šajā fakultātē es, protams, visvairāk iesaku cilvēkiem, kuriem jau ir interese šajā jomā un kuriem ir vēlme ne tikai izdarīt, bet arī saprast tieši kas, kā un kādēļ tiek izdarīts, jo tehniskiem cilvēkiem visdrīzāk būs motivācija uzzināt atbildes uz šiem jautājumiem. Fakultātes ēka ir ļoti moderna un ērta, jo tika būvēta pavisam nesen, kas arī ir liels pluss. Ir patīkami atrasties tādā vidē. Protams, arī studijas šajā nozarē pilnīgi noteikti paver daudzas iespējas nākotnē, jo IT joma tagad strauji attīstās. Speciālisti šajā nozarē ir vajadzīgi gandrīz visur, tāpēc darba iespējas būs plašas. Labi apmaksāts darbs ir praktiski garantēts un ārpus tā zināšanas arī noderēs.

Jāatzīst, ka studijas augstskolā paver daudz un dažādu iespēju. Lai gan es, kā pirmkursnieks, nevaru strādāt, jo klātienes studijas aizņem visu atvēlēto dienas laiku, vienmēr ir iespējams pieteikties stipendijām - gan valsts, gan RTU Attīstības fonda izsludinātajām. Es ieguvu "Topošais profesionālis" atbalsta stipendiju, kas noder transporta izdevumu segšanai no dzīvesvietas līdz universitātei, kā arī palīdz sakrāt naudu portatīvajam datoram, kas, studējot šajā fakultātē, ir liels palīgs.

Vēlējums topošajiem / esošajiem studentiem

Jo vairāk darba ieguldīsi šodien, jo vieglāk klāsies rīt! Iesaku neatlikt visu uz pēdējo brīdi un svarīgākais - pēc vidusskolas beigšanas izvēlies studēt to, ko Tu pats no sirds vēlies!