STUDENTA ACĪM / Eksaktās zinātnes ir cilvēces attīstības nākotne

13. februāris, 2023

Cilvēks – orķestris! Tā vienā vārdā var raksturot studiju stipendijas “SAKRET” ieguvēju Rūdolfu Grāvīti. Rūdolfs ne tikai ir RTU Ķīmijas fakultātes students un aktīvi darbojas studentu pašpārvaldē, bet arī ārpus studiju laika savas zināšanas papildina MLĶF Polimērmateriālu institūtā un, pēc garajiem dienas vakariem, velta laiku mūzikai. Viņš uzsver: “Sirdī esmu mūziķis!”

Rūdolfs Grāvītis ir RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes 3.kursa students, kurā apgūst programmu "Ķīmija un ķīmijas tehnoloģija". "Ārpus studijām es strādāju MLĶF Polimērmateriālu institūtā, kurā pētu dabai draudzīgus polimērus un to kompozītus, kuri nākotnē varētu aizstāt šobrīd apritē esošās naftas izcelsmes plastmasas. Kopš studiju sākuma aktīvi iesaistos fakultātes Studentu pašpārvaldes darbībā - jau otro gadu esmu valdes loceklis un aktīvi rūpējos par citu studentu interesēm, kā arī aktīvu sabiedriskās dzīves uzturēšanu. Taču vakaros pēc ķīmijas un pašpārvaldes darbiem es sirdī esmu mūziķis - spēlēju vijoli, ģitāru un sitaminstrumentus, dziedu ansamblī un darbojos orķestrī", atklāj Rūdolfs.

Kāpēc izvēlējies studēt ķīmiju?

Zinātne mani jau kopš pamatskolas ir interesējusi vairāk, kā citus priekšmetus. Padziļinātākas mācības matemātikā un dabaszinātnēs Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā pārliecināja mani, ka vēlos mācīties eksaktās zinātnes arī turpmāk. Zinātnieciski pētniecisko darbu izstrādāju sadarbībā ar RTU MLĶF Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta studentiem, kur tad arī iepazinu šo fakultāti un tās piedāvātās studiju iespējas. Pēc tam jau studijas RTU MLĶF šķita pašsaprotams lēmums.

Studijas man ir pavērušas pavisam jaunu skatu uz pasauli. Tagad uz lietām veros no praktiskās puses, vienmēr uzdodot sev jautājumu "kāpēc?" vai "kā tas notiek?". Darbojoties zinātniskajā institūtā, esmu sācis interesēties par tēmām, kuras man šķiet vajadzīgas un nozīmīgas visai sabiedrībai. Atmiņā noteikti paliks pašpārvaldes rīkotie pasākumi gan fakultātes ietvaros, gan reprezentējot RTU plašākos mērogos. Un ticu, ka šeit iegūtie kontakti vienmēr noderēs visdažādākajos jautājumos.

Eksaktās zinātnes ir cilvēces attīstības nākotne

Inženieri būs svarīgi vienmēr, it īpašī ķīmijas tehnologi, bez kuriem mūsdienu ražotnes nevarētu pastāvēt. Šīs studijas ir ne tikai interesantas, bet patiešām noderīgas arī turpmākajai cilvēces attīstībai. Turklāt darba vietas "izķer" studentus vēl pirms absolvēšanas, tāpēc par darba atrašanu jāsatraucas nebūs. Ķīmiķi un ķīmijas tehnologi stāv klāt gan jaunu produktu izstrādes ceļā, gan šo produktu ražošanā jau komerciālos apmēros, tāpēc absolvents var izvēlēties starp darbu laboratorijā vai ražotnē. Tik pat labi var uzsākt pats sava uzņēmuma darbību, jo studijās tiek iegūtas zināšanas par jauna produkta, zāļu vielas vai materiāla izstrādi no "A" līdz "Z".

Vēlos pieminēt, ka SIA "SAKRET" studiju stipendija ir augsts novērtējums, kas ļaus man vēl vairāk izzināt interesējošas tēmas, mācīties un strādāt ķīmijas zinātnē, neuztraucoties tik ļoti par rēķinu apmaksāšanu. Tāpat varēšu uzzināt vairāk par SIA "SAKRET" un viņu piedāvātajām prakses vai nākotnes darba iespējām.

Veltījums topošajiem / esošajiem studentiem

Pavisam elementāri - jo vairāk Tu dari, jo vairāk Tu izdari.