RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Studenšu korporācija Imeria ziedo līdzekļus ukraiņu studentu atbalstam

4. aprīlis, 2022
.
.
.

Kamēr cilvēki Latvijā katru rītu mostas, cerot ziņās ieraudzīt, ka Krievijas armija ir pārtraukusi īstenot karadarbību pret demokrātisku valsti, Ukrainas iedzīvotāji cer sagaidīt rītu dzīvi. Kara munīcija un raķešu sprādzieni cilvēkus nežēlo un nešķiro. Apšaudēs cieš daudzstāvu dzīvojamie nami, pirmsskolas izglītības iestādes ar bērniem, parasti iedzīvotāji uz ielām. Ukrainai ir nepieciešama palīdzība. 

Kopš karadarbības sākuma Ukrainu pametuši vairāk nekā 4 miljoni bēgļu, tostarp arī bakalaura un maģistra līmeņa studenti, kuri palikuši bez mājvietas, uzturēšanās līdzekļiem un iespējas turpināt iesāktās studijas. RTU saņēmusi vairākas vēstules no studentiem Ukrainā, kurās lūgta palīdzība: “Es rakstu šo vēstuli no bumbu patvertnes. [..] Mani ārkārtīgi aizrauj datorzinātnes un inženierzinātnes. No visas sirds vēlos turpināt studijas, tāpēc lūdzu Jūs izskatīt manu pieteikumu turpināt studijas Rīgas Tehniskajā universitātē.”  

Atbalsta pasākumos iesaistījies arī Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds, kas apņēmies sniegt palīdzību Ukrainas studentiem, kas studijas uzsākuši kādā no Latvijas augstskolām. Ziedojumi primāri paredzēti, lai ieceļojušajiem ukraiņiem piešķirtu finansiālu atbalstu ikdienas tēriņu segšanai un studiju un darba uzsākšanai Latvijā. Studenšu korporācija Imeria ir viena no organizācijām, kas sniegusi finansiālu atbalstu ukraiņu studentiem, ziedojot 5000 EUR, tādējādi nodrošinot vairākiem ukraiņu studentiem iespēju uzsākt studijas Latvijā. 

Imeria  ir akadēmiska mūža organizācija, kuras misija ir apvienot mūža draudzībā un tradīcijās dažādu paaudžu bijušās un esošās studentes, veicināt un sniegt atbalstu imeriešu personības izaugsmei, mūžizglītībai, sasniegumiem darbā un zinātnē, ar izcilām personībām stiprinot Latvijas valsti. Imeria kopā ar citām Latvijas studentu un studenšu korporācijām, kā arī akadēmiskajām mūža organizācijām nosoda Krievijas agresīvo ārpolitiku, kas apdraud neatkarīgu suverēnu valstu, visas Eiropas un NATO dalībvalstu drošību. Tā kā viena no organizācijas centrālajām vērtībām ir izglītība un zinātne, imerietes ar savu ziedojumu vēlas atbalstīt tieši Ukrainas studentus un mācībspēkus.

RTU Attīstības fonds ir pateicīgs ikvienam ziedotājam, kas palīdz un atbalsta Ukrainas iedzīvotājus. Lai gan ir pagājis jau vairāk kā mēnesis kopš karadarbības sākuma, situācija paliek nemainīga – ukraiņiem ir nepieciešama palīdzība. RTU AF nespēj uzgriezt muguru kolēģiem un topošajiem ekspertiem Ukrainas universitātēs. Šis ir aicinājums visai sabiedrībai – neesi vienaldzīgs un sniedz palīdzīgu roku tiem, kam tas tik ļoti nepieciešams! 

Sniegt savu atbalstu Ukrainas studentiem un mācībspēkiem vari ŠEIT

Kopīgot rakstu

Jaunumi