Stipendijas saņem labākie IT studenti

12. decembris, 2018
AS “Emergn” pārstāvji dodas uz augstskolām, lai sveiktu stipendiātus klātienē un visiem interesentiem vieslekcijā pastāstītu par jaunumiem nozarē.

Labākie no labākajiem – tādi ir seši informācijas tehnoloģiju jomas studenti, kuri saņems AS “Emergn” (iepriekš AS „Exigen Services Latvia”) stipendiju 2018./2019. studiju gadam. No kopumā 46 saņemtajiem pieteikumiem, 36 studenti pašlaik apgūst bakalaura studiju programmu, bet desmit – kādu no Latvijas augstskolu piedāvātajām maģistra līmeņa studiju programmām.

Visvairāk pieteikumu šogad saņēmām no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), kā arī Vidzemes Augstskolas (ViA) un Transporta un sakaru institūta (TSI) studentiem. Stipendijas, katru kopumā 1500 eiro apmērā, saņems Signe Makoja no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), Anastasija Ņikiforova no Latvijas Universitātes (LU), Renāte Bauska no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA), Daniils Gončarovs no RTU, Alīna Kabaškina no TSI un Dāvis Ābols no ViA.

Vairāki studenti atzīst, ka stipendijas iegūšana ir ne tikai emocionāli nozīmīga atzinība no viena no vadošajiem nozares uzņēmumiem, bet arī praktisks atbalsts profesionālās izaugsmes vairošanai. Alīna Kabaškina atklāj, ka stipendiju izmantos programmēšanas valodu un izstrādes tehnoloģiju apgūšanai, kas neietilpst studiju programmā. Arī Renāte Bauska piekrīt, ka pastāvīgas studijas bagātina profesionālo izaugsmi, tādēļ apguvusi tādas tīmekļa tehnoloģijas kā HTML, CSS un Javascript. “Programmēšanā problēmu risinājumu meklēšana prasa ne tikai loģiku, bet arī radošumu. Šī ir joma, kur loģika ar radošumu mijiedarbojas. Tādēļ, kad sāku studēt programmēšanu, biju pārliecināta, ka esmu izdarījusi pareizo izvēli,” stāsta stipendiāte R. Bauska.

Visus stipendiju ieguvējus vieno vēlme nemitīgi pilnveidoties, lai būtu vienmēr gatavi jauniem nozares izaicinājumiem. Anastasija Ņikiforova atklāj, ka nākotni saista ar datu kvalitātes un drošības jautājumiem, tādēļ papildus studijām apgūtajam pastāvīgi interesējas par šīm tēmām. “Tāpat jāatzīst, ka, izvēloties šo studiju jomu, ir nācies lauzt stereotipu par to, ka programmēšana ir vīriešu profesija,” secina A. Ņikiforova un atklāj, ka ir pārvarējusi bailes, ko izraisījis šis stereotips.

“Vienmēr esam atbalstījuši IT izglītību un arī turpmāk to darīsim, jo tikai kopīgi strādājot, iespējams virzīties uz priekšu. Novēlu visiem gan savā studiju, gan profesionālajā dzīvē nepazaudēt degsmi nemitīgi attīstīt sevi un rast jaunus izaicinājumus,” uzsver AS “Emergn” valdes priekšsēdētājs Pēteris Krastiņš.

“Privātā sektora, īpaši nozares vadošo uzņēmumu, atbalsts studentiem ir ļoti nozīmīgs,” apstiprina “RTU Attīstības fonda” izpilddirektora vietniece Santa Jākobsone, “tas ne vien dod iespēju iegūt papildus materiālu atbalstu sevis attīstīšanai tik ļoti mainīgā studiju jomā un ikdienas tēriņu nosegšanai, bet arī sniedz ļoti nozīmīgu apliecinājumu, ka tiekties uz augstiem sasniegumiem studijās un iesaistīties papildus aktivitātēs savas attīstības veicināšanai, iesaistoties augstskolas sabiedriskajā dzīvē, apmeklējot kursus un vieslekcijas, ir svarīgi un kāds to novērtē.” Tāpat S. Jākobsone norāda, ka ļoti atzinīgi jānovērtē, ka šo atbalstu sniedz plaši pazīstams informācijas tehnoloģiju jomas darba devējs Latvijā.

Sadarbībā ar mums, “RTU Attīstības fondu”, AS “Emergn” jau kopš 2012. gada piedāvā studentiem gan apmaksātas prakses vietas, gan studiju un noslēguma darbu stipendijas. Šogad pieteikties studiju stipendija konkursā varēja bakalaura līmeņa 2. – 4. kursa  studenti un maģistra līmeņa studenti ar labām un teicamām sekmēm no RTU, LLU, LU, RTA, TSI un ViA, kuri apgūst kādu no informācijas tehnoloģiju programmām.