RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Solomona Hillera vārdā nosauktās ķīmijas zinātņu doktora balvas pasniegšana

22. augusts, 2018
.
.

Akadēmiķa Solomona Hillera balvu par izciliem sasniegumiem ķīmijā saņem jaunais zinātnieks Igors Sokolovs.

2018. gada 22. augustā- Tradicionālo izcilā akadēmiķa Solomona Hillera vārdā nosaukto balvu šogad ir ieguvis Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) pētnieks Dr. chem. Igors Sokolovs par izstrādāto un pirms gada aizstāvēto promocijas darbu «(Hetero)aromātisko savienojumu C-H funkcionalizēšana». Balvas pasniegšana notika trešdien, 22. augustā, AS «Olainfarm» telpās.  
 
S. Hillera balvu katru gadu piešķir vienam jaunajam zinātniekam  par labāko pēdējos piecos gados aizstāvēto promocijas darbu organiskajā ķīmijā. Balvas apjoms – 1750 EUR pirms nodokļu nomaksas, un to konkursa kārtībā piešķir «Olainfarm» sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fondu.

  I.Sokolovs balvu saņēma par ieguldījumu farmācijas nozarē, jo viņš ir izveidojis jaunu organiskās sistēzes metožu kopumu, kas ļaus ātrāk, lētāk un efektīvāk izstrādāt jaunas zāļvielas. Šīs metodes var izmantot gan farmācijas uzņēmumi, gan arī zinātnieki akadēmiskās pētniecības vidē. Jaunā pētnieka ieguldījumu zinātnē apstiprina arī tas, ka viņa pētījuma atziņas publicētas zinātniskajā žurnālā, kurš ir pasaules zinātnisko izdevumu ranga pirmajā piecniekā, kā arī viņa publikācijām ir plaša citējamība. 

«Inovācijas kā 21. gadsimta virzītājspēks nav iespējamas bez zinātnes, un šajā gadījumā – ķīmijas. Atbalstot Hillera balvas tradīciju, mēs paužam stingru pārliecību, ka zinātnei un pētniecībai Latvijā ir nepieciešams atbalsts,» saka «Olainfarm» valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs. 

S. Hillers (1915-1975) bija izcils Latvijas ķīmiķis. Viņa vadībā sintezēti un ražošanā ieviesti aptuveni 60 medicīniskie preparāti, to skaitā antibiotiķis furacilīns, prettuberkulozes, pretvēža un pretinfekcijas preparāti. S. Hillers dibinājis LOSI un bijis tā pirmais direktors, docējis arī Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad – RTU).  Pretendentu pieteikšanās nākamā gada balvu konkursam tiks izsludināta 2019. gada februārī, dodot iespēju pretendēt vēlreiz arī tiem jaunajiem zinātniekiem, kuri jau ir piedalījušies konkursā, tomēr balvu nav saņēmuši. 
 
Pretendentu pieteikšanās nākamā gada balvu konkursam tiks izsludināta 2019. gada februārī, dodot iespēju pretendēt vēlreiz arī tiem jaunajiem zinātniekiem, kuri jau ir piedalījušies konkursā, tomēr balvu nav saņēmuši. S. Hillera balva sadarbībā ar RTU Attīstības fondu un LZA tiek pasniegta kopš 2014. gada.

Plašāka informācija par balvu šeit

2018. gada apbalvošanas fotoattēli pieejami šeit

Kopīgot rakstu

Jaunumi