RTU un AS «Grindeks» turpina rosināt interesi par tehnisko jaunradi Latvijas skolās

25. septembris, 2014

Veicinot bērnu un jauniešu zināšanas un interesi par tehniskām lietām, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komanda un AS «Grindeks» pārstāvji turpina izglītojošo nodarbību ciklu «Tehniskā jaunrade skolās».

2014. gadā pirmā nodarbība notika 10. janvārī Saulkrastu vidusskolā, savukārt nākamās divas nodarbības paredzētas 17. un 24. janvārī no plkst. 13.30 līdz 15.30 attiecīgi Vecumnieku vidusskolā un Saulkrastu vidusskolā.

Projekta galvenais mērķis ir piedāvāt jauniešiem iespēju radoši un tehniski attīstīties, dot impulsu jaunrades attīstībai skolās. Skolēnos tiek rosināta interese par inženierzinātnēm un dabas zinātnēm, kā arī tiek sniegtas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas robotikā, mehānikā, elektronikā un ķīmijā.

Nodarbībās skolēniem tiek pasniegti teorijas pamati fizikā, ķīmijā un elektronikā. Pēc teorijas pamatu apgūšanas bērniem tiek doti instrumenti un iespēja lodēt, līmēt un skrūvēt. AS «Grindeks» pārstāvji viesojas ķīmijas nodarbībās un demonstrē dažādus eksperimentus, piemēram, oksidēšanās-reducēšanās un krāsu reakcijas u. c.

Projekta laikā ar radošajām darbnīcām RTU studenti un AS «Grindeks» pārstāvji viesojas četrās Latvijas vispārizglītojošās skolās – Zemgales vidusskolā, Saulkrastu vidusskolā, Vecumnieku vidusskolā un Līvbērzes vidusskolā. Laikā no 2013. gada novembra līdz decembrim skolēni Līvbērzes vidusskolā un Saulkrastu vidusskolā ir izgatavojuši propellermašīnas un salodējuši magnētiskā lauka detektorus.

Izglītojošo nodarbību ciklu «Tehniskā jaunrade skolās» organizē RTU Attīstības fonds sadarbībā ar AS «Grindeks» fondu «Zinātnes un izglītības atbalstam» un RTU Studentu parlamentu, un tas notiek jau otro reizi.