RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Zinātniskās skaitļošanas centrs (RTU HPC) modernizē datu tīkla un glabāšanas infrastruktūru

21. oktobris, 2021
.
.
.

Nodibinājums RTU Attīstības fonds ne tikai studentiem palīdz atrast piemērotākās prakses vietas, lai papildinātu studiju laikā iegūtās zināšanas, bet arī palīdz rast un piesaistīt finansējumu dažādiem izglītības projektiem, kas sekmē turpmāko pētniecības attīstību. Pateicos RTU Attīstības fonda veidotajam projektam, Zinātniskās skaitļošanas centrs (RTU HPC) saņēma finansiālu atbalstu, ar kura palīdzību centrs ir modernizējis datu tīkla un glabāšanas infrastruktūru.

RTU HPC (High Performance Computing) centrs jeb Zinātniskās skaitļošanas centrs ir Zinātņu prorektora paspārnē esoša struktūrvienība. Tā misija ir veicināt un atbalstīt digitālo tehnoloģiju lietošanu pētniecībā, nodrošinot piekļuvi modernai skaitļošanas infrastruktūrai, sadarbojoties ar Eiropas e-infrastruktūrām, sniedzot modelēšanas un simulācijas pakalpojumus, nodrošinot zinātnisko programmatūru universitātes pētniecības un mācību procesam, kā arī rīkojot apmācības un seminārus par digitālās zinātnes tematiku. Vairāk kā 10 darbības gados uzkrāta plaša pieredze skaitļošanā gan inženierzinātņu, gan citu jomu lietojumu atbalstam, un izveidota sadarbība ar lielākajiem Latvijas zinātniskajiem institūtiem un universitātēm. 

Ar SIA Mikrotīkls finansiāli atbalstītā projekta palīdzību centrs ir modernizējis datu tīkla un datu glabāšanas infrastruktūru, kas paver iespējas Latvijas zinātniekiem veikt lielāka apjoma datu apstrādi, piemēram, analizējot cilvēka genoma vai SARS-CoV-2 vīrusa genoma datus. Projekta laikā tika uzstādītas modernas datu glabāšanas iekārtas, kas ļauj datus analizēt efektīvāk un palielināja glabāšanas kapacitāti par vairāk kā pus petabaitu. Savukārt “Mikrotīkls” ražotās tīkla iekārtas nodrošina ātrus savienojumus ar zinātniskajiem institūtiem šo datu pārsūtīšanai.

Pateicoties dāsnajiem ziedotājiem un projekta atbalstītājiem, izglītības nozare un tās pētniecības metodes spēj pilnveidoties, jo modernas infrastruktūras izveide vai jaunu tehnoloģiju nodrošināšana pētījumu veikšanai paver plašākas iespējas turpmākajā mērķa sasniegšanā. Projektu atbalstītāji uzsver, ka piešķirtais finansējums izglītības nozarei ir lielisks ieguldījums ne tikai projekta izstrādātājiem, bet arī sabiedrībai, paverot vairāk iespēju turpmākajā attīstībā nākotnē. 

Par citiem īstenotajiem izglītības projektiem lasi šeit

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi