RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

RTU dāvinājumā saņem vērtīgu radioaparātu kolekciju

14. oktobris, 2013
.
.
.

2013. gada 14. oktobrī RTU 151. gadadienā saņēmusi dāvinājumā 150 radioaparātu kolekciju Ls 22 246 vērtībā no RTU Goda darbinieka Jura Viktora Eizentāla.

«Pateicoties šim dāvinājumam, tapis liels ieguldījums mūsu studentu attīstībā. Ir nepieciešams rādīt viņiem vēsturiskās liecības, kas parāda lietas, ko esam izstrādājuši pirms daudziem gadiem – uz šīs bāzes mēs varam celt nākotni,» atzina RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

«RTU nav tāda cilvēka, kuru mēs nebūtu apjautājuši, vai nav iespēja iegūt kādu vecu radiouztvērēju. Tie ir kolēģi un studenti, kas dāvinājuši radiouztvērējus, ir bijuši dažādi ceļi, kā tie nonākuši mūsu īpašumā. Šī ir viena no lielākajām radiouztvērēju kolekcijām Latvijā. Mums ar to jālepojas – tā ir pasaules līmenī,» atzīst RTU Goda darbinieks Juris Viktors Eizentāls.

Nododot RTU īpašumā vērtīgo kolekciju, Juris Viktors Eizentāls godina universitāti tās 151. gadadienā. Radioaparātu kolekcija tiks nodota RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) īpašumā. Kolekcija tiks izmantota kā izglītojošs materiāls saistībā ar radioaparātu vēsturi.

Juris Viktors Eizentāls 1961. gadā absolvējis Rīgas Politehniskā institūta Automātikas un skaitļošanas tehnikas fakultāti (RPI ASTF). No 1961. līdz 2001. gadam bijis RPI ASTF (vēlāk – RTU ASTF/Radiotehnikas un sakaru fakultātes (RSF)) Radioiekārtu katedras asistents, aspirants, docents. No 1973. līdz 1974. gadam RPI Radioiekārtu katedras vadītājs. Saņēmis Jāņa Lintera prēmiju par ieguldījumu elektronisko sakaru nozares attīstībā.

Fotogalerija

Kopīgot rakstu

Jaunumi