RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

RTU Bērnu un jauniešu universitātes centrs pavasara semestrī izsludina trīs lekciju ciklu BJU skolēniem

13. janvāris
.
.

2021./2022. mācību gada pavasara semestra trīs BJU lekciju cikls notiks attālināti ZOOM, sestdienās plkst. 11.00–12.00 skolēniem no 7. līdz 12.klasei.

12. februāris
Tēma «Bezpilota lidaparātu un to sistēmu izstrāde un ražošana Latvijā»

R&D, konstruēšanas un ražošanas iespējas. Augsto tehnoloģiju pielietošana praksē. Divējāda pielietojuma produkts ar klientu bāzi visā Pasaulē. Armijās, robežsardzes, loģistikas, akadēmisko institūciju pielietojumam. UAV Factory kompānijas prezentācija. Lekciju lasīs: Oļegs Jakovļevs, RTU Asistents, Pētnieks, Dr. sc. ing, 19 zinātniskie raksti «RTU 2019. gada jaunais zinātnieks» nominants, UAV Factory ražošanas direktors

12. marts
Tēma «Kā uzlabot matemātiskās prasmes»

Iezubrīt matemātiku no galvas vai iemācīties matemātiski domāt, analizēt un trenēt atmiņu?! Ieteikumi un knifi, kas palīdzēs Tev uzlabot matemātiskās prasmes un saprašanu, risinot problēmas. Lekciju lasīs: Tabita Treilande RTU Inženiermatemātikas katedras docente, pasniedz augstāko matemātiku bakalauriem Latvijas un ārvalstu studentiem

9. aprīlis
Tēma «Kas ir kriptovalūtas, kāpēc un kā tas tika rādītās. Kādā ir kriptovalūtu nākotne. Vai es varu pats radīt kriptovalūtu?»

Lekciju lasīs: Justīna Hudenko Dr. oec., Doktora grāds ekonomikā un zinātniskā eksperta sertifikāts. Docente RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta, kā arī ir vairāk nekā 200 zinātnisko publikāciju autore finansēs un transporta jomā.

Vairāk par lekciju ciklu lasi šeit

BJUN ir izglītojošu nodarbību cikls, kura mērķis ir paplašināt skolēnu redzesloku, padziļināt viņu zināšanas par dabu, zinātni un tehnoloģijām, kā arī popularizēt eksaktās zinātnes un inženierzinātnes. Nodarbības paredzētas 2.–9. klases skolēniem un tiek organizētas vairākās vecuma grupās. BJUN ir dalībniece tīklojumā EUCU.net, kas apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universitātēm Eiropā un citviet pasaulē. 

Nodarbības jau kopš 2014.gada notiek Rīgā, 2019. gadā ar SIA “Mikrotīkls” atbalstu darbu uzsāka pirmais centrs Pierīgā – Ogrē. Uz 80 vietām tika saņemti vairāk kā 300 pieteikumi un interesi izrādīja vēl vairāk bērnu. Sadarbībā ar Ādažu pašvaldību 2020. gadā darbu uzsāka BJUN Ādažu vidusskolā. RTU sadarbībā ar Babītes pašvaldību 2020. gadā BJUN nodarbības notiek arī Babītes vidusskolā. Sākot ar 2021. gada rudeni, Ogrē un Babītē skolēni apgūs atsevišķas Inženierzinātņu tēmas padziļināti.

Par citiem īstenotajiem izglītības projektiem lasi šeit

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi