RTU Bērnu un jauniešu universitātes centri Pierīgā

27. oktobris, 2020

RTU BJU nodrošina izglītojošu nodarbību ciklu “Ievads inženierzinātnēs skolēniem no 2. līdz 9.klasei”, lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklātu viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās.Programma darbojas no 2014. gada, bet  Licencētas nodarbības tiek organizētas no 2019.gada 2.-3., 4.-6. un 7.-9. klašu skolēniem.

Pamatojoties uz 2019. gadā parakstītu līgumu ar Ogres pašvaldību, RTU BJU izveidota Ogrē, veicinot bērnu un jau­niešu izpratni par inženierzinātnēm arī ārpus galvaspilsētas. 2020. gada septembrī darbu uzsāka jau otrā RTU īsteno inženierzinātņu interešu izglītības programma Ādažu vidusskola un Babītes vidusskola.  BJU interešu izglītības programmas saturu izstrādājuši un vadīs mācībspēki no deviņām RTU fakultātēm, sniedzot iespēju skolēniem izzināt dažādas jomas, piemēram, inovācijas, elektroniku, ķīmiju, vides zinātnes, mašīnzinības, aeronautiku, sacīkšu dronus. Tāpat tiks piedāvāts gūt ieskatu ekonomikā, foto un montāžā, tehniskajā tulkošanā, pasaules valodās un loģikā.

Paralēli iknedēļas un ikmēneša nodarbībām bērniem, tiek organizētas dažādas lekcijas Latvijas skolu skolēniem (2.-9. klašu grupā) un semināri inženierzinātņu skolotājiem.

RTU BJUN ir ilggadēja tīklojuma European Children’s Universities Network dalīb­niece, tīklojums apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universi­tātēm Eiropā un citviet pasaulē.

Citus aktuālos konkursus vari apskatīt ŠEIT.