RTU 150 gadu jubilejas Gala koncerts

14. oktobris, 2012

Svētdien, 2012. gada 14. oktobrī, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ar vērienīgu mūzikas, mākslas un tehnoloģiju caurvītu lieluzvedumu «Radi tālāk!» Arēnā Rīga atzīmēja 150 gadu jubileju.

Skatītājus priecēja vijolniece Baiba Skride, pianists Vestards Šimkus, dziedātājs Intars Busulis, operas soliste Inga Kalna, ģitārists Kaspars Zemītis, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar maestro Aleksandru Viļumani pie diriģenta pults, aktieris Arturs Skrastiņš, RTU kori «Gaudeamus» un «Delta», TDA «Vektors» un «Dancis», kā arī citi mākslinieki. Lieluzvedumu klātienē noskatījās vairāk nekā 6000 cilvēku.

Par godu nozīmīgajai jubilejai veidotajā uzvedumā «Radi tālāk!» mūzika, māksla un oriģinālas Roberta Rubīna veidotas video projekcijas uzbūra tehnoloģisku parādi, kas skatītājiem vēstīja par RTU zinātniskajiem sasniegumiem un būtiskākajiem notikumiem cauri gadsimtiem. Orķestris kopā ar dejotājiem izspēlēja dažādas RTU vēstures ainas – augstskolas dibināšanu, kara gadus un padomju varas laikus. Savukārt video projekcijas ļāva pakavēties jaukās atmiņās Rīgas Politehniskā institūta absolventiem, un sniedza ieskatu tajā, ko šobrīd RTU dara studenti un pētnieki. Klātesošajiem bija iespēja ne tikai vērot lieliskus priekšnesumus, bet sadziedāties pašiem, izpildot studentu himnu «Gaudeamus» un Liepājas brāļu dziesmu «Tikai tā», kuras laikā tika sumināti RTU pieredzes bagātākie mācībspēki un studenti.

RTU saka paldies «Radi tālāk!» veidotājiem – režisoram Jānim Siliņam, scenogrāfam Aigaram Ozoliņam, muzikālajam vadītājam Jurim Vaivodam un producentei Leonardai Ķesterei, visai radošajai komandai, kas rūpējās par lieluzveduma veiksmīgu norisi. Īpaši pateicamies arī RTU atbalstītājiem, bez kuriem šis pasākums nebūtu izdevies.