Renārs Millers saņem SIA «Hausmaster» stipendiju

6. februāris, 2014

2014. gada 6. februārī noslēdzās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda un SIA «Hausmaster» stipendiju konkurss, par kura uzvarētāju žūrijas komisija atzina RTU Būvniecības fakultātes studentu Renāru Milleru. Viņš no SIA «Hausmaster» no šā gada februāra līdz jūnijam kopumā saņems 1400 eiro stipendiju mācību procesa pilnveidošanai.

Konkursā studenti piedāvāja inovatīvus un radošus priekšlikumus ēku energoefektivitātes veicināšanai, taču 6. februārī žūrijas priekšā stājās divi konkursa finālisti — Renārs Milers un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) studente Elīna Mūrniece.

R. Millers konkursā piedāvāja inovatīvu ideju — notekūdeņu siltuma atgūšanas iekārtu uzstādīšanu, kas Rīgā vien ļautu gadā ietaupīt aptuveni 60% no karstā ūdens sagatavošanai nepieciešamā enerģijas patēriņa. Viņš uzskata, ka šādu iekārtu uzstādīšanas sākotnējās izmaksas ir proporcionāli mazākas nekā ēku siltināšanas vai renovācijas izdevumi. Šobrīd šāda iekārta jau ir uzstādīta RTU dienesta viesnīcā Ķīpsalā.

Savukārt Elīna Mūrniece piedāvāja energoefektivitātes veicināšanai izmantot alternatīvo enerģiju, uzstādot dažādas solārās tehnoloģijas, kuras jau savlaicīgi iespējams iestrādāt jaunajos projektos, lai tās vizuāli iederētos ēku fasādēs.

SIA «Hausmaster» stipendiju konkurss norisinājās divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā pretendentiem bija jāiesniedz pieteikuma anketa, sekmju izraksts par iepriekšējo mācību periodu un apraksts, kurā piedāvātas inovatīvas idejas konkursa nolikumā minēto dzīvojamo ēku energoefektivitātes uzlabošanai. Savukārt otrajā kārtā stipendiju pretendentiem bija jāveic konkursa darba padziļināta izstrāde, ko klātienē prezentēt žūrijas komisijai. Studentu veikumu vērtēja RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta vadošais pētnieks Gatis Žogla, SIA «Hausmaster» valdes locekle Līga Briķena un SIA «Hausmaster» vadošais pārvaldnieks Ardis Pāvilsons. SIA «Hausmaster» nodrošina dzīvojamo māju apsaimniekošanu Rīgā un tās apkārtnē.