Piešķirtas Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas

24. janvāris, 2013

2013. gada 24. janvārī nosaukti ikgadējā Vernera fon Sīmensa Izcilības konkursa laureāti, kur piedalīties aicināti RTU un LU studiju absolventi, kas savos darbos pierādījuši projekta ilgtspēju, novatorismu, praktisko pielietojamību un zinātnisko līmeni.

Šogad Vernera fon Sīmensa Izcilības balvu un stipendiju saņēma Anna Beloborodko (RTU), Sergejs Olonkins (RTU), Anda Fridrihsone (RTU), Aiga Barisa (RTU), Vladimirs Kirsanovs (RTU), Gints Kučinskis (LU), Jurijs Čižovs (RTU), Francesco Romagnoli (RTU), Gita Šakale (RTU), Elīna Kalniņa (LU).

Kopumā konkursam bija pieteikti 36 autoru darbi – 21 maģistrantūrā un 15 promocijas darbi. Vernera fon Sīmensa balva Latvijā šogad tika pasniegta jau trīspadsmito reizi.

Par galvenajiem kritērijiem, izvērtējot konkursam pieteiktos zinātniskos darbus, tika izvirzīts idejas novatorisms, risinājuma zinātniskais līmenis un praktiskais pielietojums, tādējādi sekmējot izglītības un zinātnes attīstību Latvijā. Kopējais balvu fonds ir 5000EUR.

Vernera fon Sīmensa Izcilības konkursa mērķis ir atbalstīt Latvijas augstskolu studentu un jauno zinātnieku radošās spējas un veicināt to produktīvu izmantošanu valsts ekonomikai nozīmīgās jomās.

Konkursā piedalās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) absolventi, kas 2011./2012.studiju gadā ir aizstāvējuši savus maģistra vai promociju darbus.