Piešķirtas SIA «ITERA Latvija» stipendijas RTU un LLU studentiem

15. novembris, 2016

Četri Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) studenti – Matijs Babris, Marta Kulitāne, Agnese Mālniece un Anete Soldāne un četri Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Vides un būvzinātņu fakultātes (VBF) studenti – Mārtiņš Rūtenbergs, Marta Dambrova, Anna Katlapa un Anna Kalniņa konkursa kārtībā ieguvuši SIA «ITERA Latvija» stipendijas 2016./2017. studiju gadam. Vienas ikmēneša stipendijas apmērs ir 150 eiro, un tā tiek piešķirta uz 10 mēnešiem.

Apliecinājumi gan RTU APF, gan LLU VBF studentiem par stipendiju saņemšanu tika svinīgi pasniegti 15. novembrī SIA «ITERA Latvija» birojā, klātesot uzņēmuma vadītājam Jurim Savickim, pārstāvjiem no RTU APF, LLU VBF, kā arī konkursa organizētāja nodibinājuma “Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda (RTU Attīstības fonds). Tikšanās laikā visi astoņi stipendiāti klātienē prezentēja savos pieteikuma darbos aprakstītās idejas.

Konkursam pieteikties tika aicināti RTU APF studiju programmas „Arhitektūra” bakalaura līmeņa studenti, sākot no 2. kursa, profesionālās programmas studenti un maģistranti, kā arī LLU VBF studiju programmas „Ainavu arhitektūra un plānošana” bakalaura līmeņa studenti, sākot no 3. kursa, kā arī studiju programmas „Ainavu arhitektūra” maģistranti, kuru vidējā svērtā atzīme iepriekšējā studiju periodā nav bijusi zemāka par 8 ballēm. Piesakoties konkursam, pretendentiem bija jāsagatavo arī pieteikuma darbs par kādu no komisijas piedāvātajām tēmām. Kopumā saņemti 8 RTU studentu pieteikumi un 11 LLU studentu pieteikumi. Uzvarētāji tika noteikti, izvērtējot gan studenta sekmes iepriekšējā studiju semestrī un pieteikuma darba kvalitāti, gan arī sasniegumus pētnieciskajā darbībā.

SIA «ITERA Latvija», sadarbojoties ar RTU Attīstības fondu, stipendiju konkursu organizē ar mērķi veicināt Latvijas augstskolu jauniešu un jauno zinātnieku radošās spējas un rūpēties par to produktīvu izmantošanu un attīstības nodrošināšanu. Stipendiju konkurss RTU studentiem tiek organizēts kopš 2011. gada un līdz šim stipendijas piešķirtas 23 studentiem, savukārt konkurss LLU studentiem tiek organizēts kopš 2007. gada un līdz šim stipendijas piešķirtas jau 39 studentiem.