Piešķirtas Latvijas Zinātņu akadēmijas un SIA ''ITERA Latvija'' gada balvas

22. oktobris, 2019

Pateicoties SIA "ITERA Latvija" finansiālam atbalstam, nodibinājums "Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds" (“RTU Attīstības fonds”) sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) jau kopš 2006. gada organizē konkursu ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem. Balvas šogad saņēma Mg.arch. Iveta Lāčauniece un Dr.arch. Agrita Tipāne.

Balvas ieguvēja Mg.arch. Iveta Lāčauniece, kuru balvas saņemšanai izvirzīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultāte, izstrādājusi darbu kopu “Ainavu arhitektūras zinātne dzīves vides kvalitātes uzlabošanai Latvijā”. Balvas ieguvēja līdzās zinātniskajam darbam ir piedalījusies vairākos starptautiskos projektos, kā arī izstrādājusi praktiskus priekšlikumus pašvaldību publiskās telpas attīstībai. Savukārt balvas ieguvēja Dr.arch. Agrita Tipāne, kuru izvirzīja RTU Arhitektūras fakultātes dome, ir veikusi nozīmīgu ieguldījumu jauno arhitektu profesionālās kvalifikācijas un prasmju pilnveidē, dievnamu arhitektūras izpētē, kā arī Rīgas jūgendstila muzeja  izveidošanā. Laureāte ir Rīgas jūgendstila muzeja direktore.

“SIA “ITERA Latvija” balvas pasniegšana ir jau ilggadēja tradīcija, kas vieno uzņēmumu, Latvijas Zinātņu akadēmiju, “RTU Attīstības fondu” un balvas saņēmējus. Lai tradīciju turpinātu, ir nepieciešamas kopīgas vērtības, kā arī smags darbs,” atzīst nodibinājuma “RTU Attīstības fonds” izpilddirektore Anita Straujuma, “zinot iesaistītās organizācijas un iepazīstoties ar balvas saņēmējiem, saskatu trīs vienojošas vērtības – zināšanas, darbs un brīvība. Novēlu, lai arī turpmāk būtu organizācijas un zinātnieki, kurus vieno šīs vērtības!”

Balvu piešķir ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem par izcilu veikumu vai mūža devumu vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs vai par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu. Konkursa nolikums paredz piešķirt divas vienreizējas balvas gadā, kas nozīmē, ka laureāti saņem naudas balvu 3000 EUR apmērā pirms nodokļu nomaksas, zelta piemiņas medaļu un diplomu. Kopš 2006. gada balvas saņēmuši jau 28 laureāti.

Vēlreiz apsveicam laureātes, kā arī izsakām pateicību ikvienam apbalvošanas pasākuma viesim, kā arī konkursa ilggadējiem atbalstītājiem un sadarbības partneriem SIA “ITERA Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmijai!

Fotoattēlu galerija