RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Piešķirta Ivara Strautmaņa arhitektūras stipendija

14. aprīlis, 2022
.
.
.

Arhitekts Ivars Strautmanis pazīstams kā smalks vērotājs un talantīgs grafiķis, kas savos darbos niansēti dokumentējis šķietami ikdienišķas ainas un iespaidus par apkārt notiekošo. Kā daudzpusīga personība viņš bijis ne tikai vairāku pilsētbūvniecības projektu, dzīvojamo ēku autors un Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors, bet arī arhitektūras filozofijas un mākslas interesents, telpiskās uztveres lauka pētnieks un teorētisko pamatnostādņu veidotājs arhitektūrā un mākslas sintēzē. 

Šogad, pateicoties Ivara Strautmaņa ziedojumam, nodibinājuma „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” vadībā tika izsludināts arhitektūras stipendiju konkurss. Tā galvenais mērķis bija veicināt harmonijas Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā, piedāvājot plašu paņēmienu klāstu gan plānojumos, gan arhitektūras formālajos risinājumos. Konkursam tika aicināti pieteikties visi RTU Arhitektūras fakultātes profesionālās maģistra studiju programmas 1. un 2. kursa studenti, lai pretendētu uz vienreizēju 600 EUR stipendiju. Lai pieteiktos konkursam, pretendentiem bija jāiesniedz informācija par profesionālo aktivitāti ārpus tiešās studiju programmas apguves. 

Nodibinājums “Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” ir priecīgs paziņot, ka par šīs stipendijas ieguvēju kļuvusi maģistra programmas studente Ieva Liepa. Apliecinot savas prasmes kā arhitekta palīdze uzņēmumā “Laimesdarbnīca IK”, uzņēmīga studente un arhitektūras cienītāja, kas aktīvi piedalās konkursos un starptautiskajās konferencēs, Ievai būs iespēja pilnveidot sevi un sekmēt Ivara Strautmaņa vīziju: “Saglabāt spēju uz vienu un to pašu lietu paskatīties no dažādiem skatu punktiem un arvien atklāt tajā ko jaunu.”

RTU AF komanda sirsnīgi sveic stipendijas ieguvēju un izsaka pateicību visiem konkursa dalībniekiem par ieguldīto laiku un darbu!

 

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi