Pieprasījums pēc kvalificētiem būvniecības nozares speciālistiem Latvijā ir augsts

21. marts, 2023

Pēdējos gados Latvijā arvien biežāk pieaug pieprasījums pēc būvniecības speciālistiem. Turklāt, arvien vairāk tiek uzsvērta ilgtspējīgas būvniecības nozīme, kas prasa vairāk kvalificētu speciālistu, kas spēj strādāt ar jaunām tehnoloģijām un metodēm, kā arī uzraudzīt būvprojektu kvalitāti un drošību.

Būvniecības nozares speciālisti var strādāt dažādos amatos, piemēram, būvprojektēšanas, būvuzraudzības, būvdarbu vadības, tehnisko projektēšanas un citos. Lai kļūtu par būvniecības speciālistu, ir jāiegūst atbilstoša izglītība un pieredze. Būvniecības studijas ir būtiskas, lai saglabātu sabiedrības drošību un labklājību, kā arī nodrošinātu ekonomikas attīstību. Bez būvniecības studijām ne tikai samazinātos būvniecības nozares produktivitāte un efektivitāte, bet arī novērstu iespējas veikt uzlabojumus un inovācijas, kas nodrošinātu mūsu dzīves kvalitāti. Tādēļ būvniecības studijas ir būtisks faktors, kas palīdz uzturēt un attīstīt pasaules infrastruktūru, dzīvojamās un sabiedriskās ēkas, kā arī nodrošināt tās ilgtspējību un efektivitāti.

Studējot būvniecību, Tu iegūsi:

• Karjeras iespējas - būvniecības nozare ir liela un daudzveidīga. Tādējādi studiju laikā var izprast, kuras jomas ir vissinteresantākās un, ņemot tās vērā, vēlāk vari izvēlēties atbilstošu specializāciju.
  • Izpratne par būvniecības procesiem - studiju laikā studenti iegūst padziļinātu izpratni par būvniecības projektēšanas, vadības un uzraudzības procesiem.
  • Prakses iespējas - studijas bieži vien ietver prakses periodus uzņēmumos, kas ļauj studentiem iegūt praktisku pieredzi un izprast, kā darbojas būvniecības nozare reālajā dzīvē.
  • Izaugsmes iespējas - būvniecības nozare ir konstanti augoša, kas nozīmē, ka iespējas uzlabot savas zināšanas un veidot karjeru ir plašas.

Lielākā daļa studentu atzīst, ka tikai pēc praktisko iemaņu pielietošanas reālajā dzīvē spēj noteikt, vai izvēlētais studiju virziens atbilst iecerēm. Bieži vien mācību ietvaros obligātais studiju kurss “Prakse” ir tikai 3. vai 4. kursā, tāpēc studenti pēc savas iniciatīvas piesakās praksei jau laicīgi, lai tiešām pārliecinātos par turpmākās karjeras izvēli. RTU Attīstības fonds sadarbībā ar Latvijā pazīstamiem uzņēmumiem piedāvā prakses vietas studentiem, kuras vari apskatīt ŠEIT.