RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Papildini augstskolā uzkrātās zināšanas kādā no Latvijas TOP uzņēmumiem

18. oktobris, 2021
.
.
.

Prakses stipendija ir lielisks veids, kā papildināt augstskolā iegūtās zināšanas un pielietot tās praktiski. Bieži vien praktisko iemaņu apgūšana kādā no uzņēmumiem palīdz ne tikai nostiprināt studijās apgūto, bet arī uzsākt pirmās oficiālas darba gaitas. Rakstā lasi, kas sakāms pašiem studentiem, kuri praktiskās iemaņas nostiprināja dažādos Latvijas uzņēmumos un kādēļ ir vērts pieteikties prakses stipendijai.

Jeļizaveta Bļinova, praktikante uzņēmumā SIA “Hagberg”

Praksei pieteicos, jo vēlējos uzsākt savas darba gaitas lielajā uzņēmumā, nostiprināt jau esošās zināšanas un iegūt jaunas. Vēlējos būt neatkarīga no vecākiem. Bija interese padarboties jomā, kurā līdz šim neesmu darbojusies - nekustamo īpašuma apsaimniekošana. Praksē esmu apguvusi svarīgu prasmi analizēt un izvērtēt, jo uzņēmumā lielākā daļa uzdevumu, kas tiek uzdoti, ir jāveic, pamatojoties uz savu redzējumu - kā man ir ērtāk, kā es to redzu. Tiešais vadītājs dod iespēju izpausties. Kā arī pilnīgi noteikti tagad labāk pārvaldu Excel, rēķinu izrakstīšanas programmu Winnams, trenējos rakstīt dažāda veida iesniegumus, māku apieties ar kafijas aparātu, printeri, laminēt dokumentus un citu biroja tehniku. Šī prakses vieta ir labs piemērs, kā jākomunicēt darbā un kas ir darba kolektīvs - izpalīdzīgi un atbildīgi kolēģi. 

Ko Tu ieteiktu citiem studentiem? Nav jābaidās - ir jāriskē, ja neriskēsi, neuzzināsi, vai Tev tas patīk. Jāizmanto pēc iespējas vairāk visas iespējas, ko piedāvā gan Tava, gan citas augstskolas, dažādas iestādes un projekti utt.

Veronika Aleksejeva, praktikante uzņēmumā SIA “Deloitte Audits Latvia”

Izvēlējos iziet praksi uzņēmumā Deloitte Audits Latvia, jo jau no 2. kursa sāku interesēties par to, kas ir audits, un karjeras dienā Banku Augstskolā iepazinos ar šī uzņēmuma darbinieci, kas ieinteresēja aiziet tieši uz Deloitte un pamēģināt. Mana prakse vēl turpinās, bet jau tagad varu apgalvot, ka tā palīdzēja man izprast, ko dara auditors, kā viņš to dara un kāpēc. Nevienu brīdi nenožēloju, ka izvēlējos tieši šo prakses vietu. Šī prakse arī palīdzēja man izprast, kur vēlos attīstīties un kādu profesiju izvelēties nākotnē – tā noteikti būs saistīta ar auditu.

Pandēmijas laikā visi strādā no mājām, fiziski mēs netiekamies ar darba kolēģiem un visa komunikācija notiek elektroniski, kur var saskatīt gan plusus, gan mīnusus. Viens no plusiem ir darbs mājās, ierastajā atmosfērā un nav jātērē laiks ceļā uz darbu, bet ir ari mīnusi, piemēram, labāk izprast visu darba atmosfēru un atsevišķus uzdevumus ir iespējams esot klātienē.

Citiem studentiem es varētu ieteikt nebaidīties! Mēs visi atrodamies jaunā, nezināmā lauciņā -  šajā vidē jūtamies nedroši un baidāmies kaut ko pajautāt. Mans galvenais ieteikums jautāt un uzzināt, jo, izejot tam cauri, nebaidoties pajautāt to, ko tu nezini, uzlabo gan tavas zināšanas, gan ari darba devēja attieksme pret tevi būs daudz labāka, jo tu izrādīsi interesi pret to, ko tu dari. Tas noteikti tiks pozitīvi novērtēts! Prakse ir lieliska iespēja izmēģināt sevi profesijā, kura varētu kļūt par tavu nākotni. Galvenais ieguvums no prakses ir izmēģināt kaut ko jaunu un izaicināt sevi, kā arī labāk izprast pašam sevi – savas stiprās un vājās puses, jo tikai pamēģinot var saprast, vai tas ir tavs, vai jūties labi darot savu darbu un vai varētu pieņemt, ka tieši šis ir tavs nākotnes darbs. 

Kristers Linde, praktikants uzņēmumā SIA “ABC Software”

Pievienojos šajā praksē, jo vēlējos saistīt nākotni ar IT un Web dizainu. Protams, nauda un pieredze arī bija svarīgs faktors, kādēļ izvēlējos šo praksi. Šī prakse ir devusi jaunu pieredzi IT uzņēmumā, kā sadarboties un sarunāties ar cilvēkiem. Jaunas iespējas saistībā ar Web dizainu, saprast labāk, kā darbojas un galvenās atslēgas lietas. Prakse no sākuma bija klātienē, jo sāku vasarā un vasarā nebija tik strikti noteikumi, bet kopš septembra prakse pārsvarā norit attālināti. Teikšu, ka gan ļoti patīk, ka ir iespēja strādāt attālināti.

Ko Tu ieteiktu citiem studentiem? Ieteiktu novērtēt savas spējas savienot praksi/darbu ar universitāti. Ja ir gaišs prāts un vēlme, tad noteikti iesaku pieteikties praksei, jo tā dod pieredzi nākotnei un paplašina iespējas karjerai.

Inita Ušpele, praktikante uzņēmumā SIA “Danone”

Pieteicos praksei, jo manas iepriekšējās darba vietas darbība pandēmijas dēļ tika pārtraukta un sapratu, ka ir laiks jaunai pieredzei. Danone ir starptautisks uzņēmums un darbība tajā man ļaus labāk izprast dažādus mārketinga procesus. Esmu praksē tikai divas nedēļas, tāpēc pagaidām grūti spriest. Bet šo divu nedēļu laikā esmu ieguvusi izpratni par dažādiem procesiem, guvusi daudz jaunu informāciju, kā arī veikusi dažādus pienākumus, kas liek domāt, ka prakses laikā daudz iemācīšos un gūšu ļoti vērtīgu pieredzi. Pagaidām 90% darbs tiek organizēts virtuālā vidē un izņēmuma kārtā, kad nepieciešams, dodamies uz ofisu. 

Noteikti iesaku pieteikties praksei! Ne vienmēr bez īpašas pieredzes ir iespējams tikt darbā lielā uzņēmumā. Prakse ir lieliska iespēja to pieredzēt un noteikti pēc tam paver plašākas iespējas karjerā. 

Zane Sergejenkova, praktikante uzņēmumā AS “Baker Tilly Baltics”

Pieteicos šai praksei, jo vēlējos nostiprināt esošās iemaņas un zināšanas, kā arī iegūt jaunas, saprast, kurā jomā nākotnē vēlos attīstīties un strādāt, jo  mana programma ir plaša spektra. Šī prakse palīdzējusi saprast, kas tieši mani interesē un kā sasniegt vēlamos mērķus, sadarboties ar cilvēkiem, apmainīties ar vērtīgām zināšanām un uzņēmuma komanda un eksperti  - iedvesmo! Pandēmijas laikā strādājam attālināti, bet tas netraucē, sazināmies bieži iekš Teams un pārrunājam nesaprotamos jautājumus.

Citiem studentiem iesaku pēc iespējas ātrāk uzsākt prakses gaitas, viņi būs patīkami pārsteigti, cik daudz jauna var uzzināt tik īsā laika posmā, arī pats jutīsies daudz pārliecinātāks par sevi, jo ar katru dienu būsi tuvāk savam mērķim un drīz vien būsi īsts eksperts savā jomā!

Aleksandrs Sidļaruks, praktikants aģentūrā SIA "Cube"

Šai praksei pieteicos, jo meklēju praksi universitātei, kā arī gribēju saņemt pieredzi testēšanas jomā, lai nolemtu, vai es gribu kļūt par programmētāju vai par testētāju. Šī prakse palīdzēja man attīstīt komunikācijas prasmes, ka arī es ieguvu pieredzi dažādu lietotņu izmantošanā. Prakse notiek attālināti, komunicējam caur Slack lietotni, ja ir nepieciešamas sapulces par kādu no projektiem - tiekamies Google Hangout.

Ko Tu ieteiktu citiem studentiem? Praksei ir vērts pieteikties, pirmkārt, lai attīstītu savas prasmes un iegūtu savu pirmo pieredzi darba jomā. Ja runā tieši par manu prakses vietu - tad varu pateikt, ka šeit ir ļoti draudzīgs un atbildīgs kolektīvs. Ar kolēģiem ir patīkami strādāt, kā arī pēc prakses ir iespēja iegūt darba vietu.

Jānis Magone, praktikants uzņēmumā SIA “Ecenta Baltic Labs”

Universitāte sniedz daudz derīgu zināšanu, bet dažas zināšanas var apgūt tikai strādājot. It īpaši tas attiecas uz darbu komandā un, pats svarīgākais, īstos projektos. Es praksei pieteicos, jo tā ir iespēja apgūt šādas prasmes, tas vēlāk ļaus atvieglot darba meklēšanas procesu vai, labākajā gadījumā, turpināt darbu prakses uzņēmumā. Nedrīkst arī nepieminēt stipendiju, studentiem tas ir svarīgi. Šī prakse sniedza milzīgu zināšanu klāstu. Esmu apguvis jaunas tehnoloģijas un rīkus. Iemācījos strādāt komandā un ieskats īstos projektos ar analīzes, izstrādes un testēšanas procesu nav iespējams universitātes ietvaros, vismaz tik lielos apjomos. It īpaši ir patīkami redzēt izmaiņas pie kurām esi strādājis jau reālajā dzīvē, tas sniedz milzīgu motivāciju strādāt tālāk. Esmu arī uzlabojis savas angļu valodas zināšanas, jo gandrīz visa saziņa notiek angļu valodā.

Tā kā mana prakses vieta ir IT uzņēmums, ir iespēja strādāt attālināti un kopš ierobežojumu pastiprināšanas rudenī, esmu pie šī procesa pieradis. Tas ļauj brīvāk izvēlēties laiku darbam, tomēr vēlētos satikties ar kolēģiem arī klātienē. Katru dienu satiekamies ar visu komandu, kur tiek apspriests izdarītais un plānotais darbs. Rodoties jautājumiem vienmēr var atrast kādu, kas palīdzēs rast atbildes un visu izskaidros. Šaubos, ka es patstāvīgi spētu iemācīties, jo atbildības sajūta neļauj atstāt darbu nepadarītu.

Ko Tu ieteiktu citiem studentiem? Prakse ir izcila iespēja gūt īstu pieredzi nākotnes darbā, labi strādājot, tā sniedz iespēju saņemt piedāvājumu darba līgumam prakses vietā, vienlaikus saņemot stipendiju! Paldies par prakses iespēju RTU Attīstības fondam un ECENTA Baltic Labs! 

Pieteikties prakses stipendijai vari šeit

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi