Noslēdzies vasaras prakšu stipendiju konkurss «Pierādi sevi vasarā! 2017»

30. augusts, 2017

Noslēdzies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda un vadošo nozaru uzņēmumu rīkotais prakses stipendiju konkurss «Pierādi sevi vasarā!», kurā 13 studenti divus mēnešus – jūlijā un augustā – pielietoja un praksē nostiprināja augstskolā gūtās teorētiskās zināšanas. Ar uzņēmumu atbalstu studenti saņēma arī ikmēneša praktisko iemaņu veicināšanas stipendijas 300 eiro vērtībā.

«Praksē pavadītie divi mēneši aizritēja ļoti ātri, tas bija kā brauciens pa amerikāņu kalniņiem. Praktiski darbojoties, ieguvu pieredzi, vērtīgas atziņas par būvniecības procesu norisi un paplašināju savu profesionālo kontaktu loku. Vēlos teikt lielu paldies SIA «Selva būve» un RTU Attīstības fondam par iespēju iesaistīties projektā,» saka RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studiju programmas «Būvniecība» 2. kursa students Jānis Miķelis Akmentiņš. Viņš praksi izgāja uzņēmumā SIA «Selva būve», apgūstot būvdarbu vadītāja palīga amatu.

«Esam gandarīti, ka konkursa laureātiem spējam palīdzēt iegūt pirmo praktisko pieredzi atbilstoši praktikanta izvēlētajai studiju jomai. Apmierināti ir arī prakses uzņēmumi, kas pēc veiksmīgās konkursa norises izteica vēlmi projektā piedalīties arī turpmāk. Būtiski, ka prakses noslēgumā katrs praktikants saņem uzņēmuma sagatavotu atsauksmi par prakses periodā paveikto, kas var palīdzēt tālākās karjeras veidošanā un būt labs papildinājums darbu portfelim,» uzsver RTU Attīstības fonda izpilddirektora vietniece Santa Jākobsone.

Lai veicinātu studentu praktisko iemaņu papildināšanu un jaunu zināšanu apguvi izvēlētajā studiju jomā, kā arī izpratni par darba tirgu, RTU Attīstības fonds sadarbībā ar vadošajiem nozaru uzņēmumiem jau piekto gadu pēc kārtas aicināja Latvijas augstskolu studentus un vidējo profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus pieteikties prakses stipendiju konkursam «Pierādi sevi vasarā!».

Prakses vietas šovasar pirmo reizi piedāvāja uzņēmumi SIA «KVIST», SIA «Out Loud», SIA «Autobrava», SIA «Baltijas sporta auto» un UAB «Inter Krasta Latvijas filiāle», kā arī jau ilggadējie konkursa atbalstītāji SIA «Selva Būve» un SIA «Rīgas ūdens». Pēc veiksmīgās konkursa norises uzņēmumi izteica vēlmi sadarbību ar RTU Attīstības fondu turpināt, piesaistot arvien jaunus praktikantus.