RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

No praktikanta līdz valdes priekšsēdētājam 10 gados

3. februāris, 2022
.
.
.

Panākumu atslēga ne būt nav tikai veiksme vai lieliska sagadīšanās - tās pamatā ir ieguldītais darbs, vēlme tiekties uz augstākiem mērķiem un nemitīga jaunu zināšanu un pieredzes apguve, lai, atkatoties uz paveikto, ir jūtams gandarījums. Ar savu veiksmes stāstu, kā no praktikanta kļuva par valdes priekšsēdētāju, dalās AS “Inspecta Latvia” valdes priekšsēdētājs Oļegs Poluhins. 

2011. gadā mācījos 3. kursā Rīgas Tehniskās universitātes bakalaura programmā “Siltumenerģētika un siltumtehnika”. Jau pirmie mācību gadi man sniedza zināšanas un norūdīja, tāpēc biju apņēmības pilns uzsākt darbu inženiera nozarē. 2022. gadā ar tādu pašu apņēmību un degsmi pildu valdes priekšsēdētāja amata pienākumus uzņēmumā, kurā pirms 10 gadiem biju uzsācis savu praksi. 

Dari to, kas saista un interesē

Karjeras aizsākumā jaunības maksimālisms virzīja iegūt pēc iespējas plašāku pieredzi. Vēlme pieredzēt vairāk, mani piesaistīja unikālai prakses vietai -  AS “Inspecta Latvia”. AS “Inspecta Latvia” (Kiwa grupas sastāvdaļa) ir starptautisks testēšanas, inspicēšanas un sertifikācijas uzņēmums, kas sadarbojas ar lielākajiem industrijas uzņēmumam gan Latvijā, gan ārvalstīs. Studentam šī ir vienreizēja iespēja saskarties ar dažādām nozarēm vienuviet, sniedzot inženiera pakalpojumus Latvijas un ārzemju industriālajiem uzņēmumiem. Pirmajā gadā es tiku iesaistīts darbā gan vietējos, gan ārzemju projektos. Prakses laikā es iepazinu visu struktūrvienību darbības principus un guvu paredzi visdažādākajos darbības virzienos, kas ļāva objektīvi izvēlēties sev saistošāko jomu – industriālo objektu testēšanu, kur es arī saņēmu darba piedāvājumu.

3 izglītības, 3 karjeras lēcieni

Pirmais solis –  pēc bakalaura grāda un inženiera kvalifikācijas iegūšanas cītīgi strādāju, lai kļūtu par profesionāli savā nozarē, 4 gadu laikā ieguvu vadošā eksperta pozīciju nesagraujošās testēšanas jomā. Otrais solis – vēlme attīstīties iedvesmoja turpināt mācības Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē, kur ieguvu sociālo zinātņu maģistra grādu ražošanas inženierzinībās un vadībā. Iegūtās zināšanas ļāva pamatoti pakāpties par struktūrvienības vadītāju testēšanas jomā ar vairāk kā 20 speciālistu komandu. Trešais solis – pēc 4 gadu pauzes atsāku mācības Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē, lai iegūtu nu jau otro profesionālo maģistra grādu – “Inovācijas un uzņēmējdarbība”. Šis aspekts nostrādāja kā katalizators manā karjeras izaugsmē, jo tieši mācību izskaņā tika izskatīta kandidatūra uz Kiwa grupas Latvijas uzņēmumu vadības pozīcijām. Papildus izglītība deva ne tika vērtīgas zināšanas, kas nepieciešamas vadītājam, bet arī nepieciešamo kvalifikāciju atlases kārtā. 2020. gada nogalē es saņēmu piedāvājumu vadīt divus Kiwa grupas uzņēmumus – AS “Inspecta Latvia” un SIA “Inspecta Prevention”. Tagad esmu valdes priekšsēdētājs uzņēmumā, kurā sāku savu darbību kā praktikants. Ticu, ka šī priekšvēsture deva papildus “punktus”, jo pārzinu uzņēmuma darbības specifiku no visiem aspektiem. Būtiski arī minēt, ka esmu jaunākais valsts vadītājs Kiwa grupas 10 000 kolēģu sastāvā, kas pierāda, ka attīstības ceļā šķēršļi ir relatīvi. 


Oļegs Poluhins, AS “Inspecta Latvia” valdes priekšsēdētājs

Tieksme attīstīties un lojalitāte veido spēcīgu sinerģiju

Manuprāt, šī veiksmes stāsta pamatā nostrādāja 2 faktori: vēlme attīstīties un lojalitāte. Jāatzīst, ka lojalitāte bieži vien ir retums mūsu sabiedrībā. Taču ar konsekventu attieksmi gan mācībās, gan darbā, lojālais piegājiens deva būtisku atbalstu manā karjeras evolūcijā. Kiwa grupas lozungs ir “Trust, Quality & Progress”, kas korelē ar manu dzīves uztveri. Es augsti vērtēju uzticību, regulāri tiecos pēc augstākās kvalitātes visās savās iecerēs un, protams, nepatraukti progresēju profesionālajā jomā. Progress ir mans enerģijas avots. Ticu, ka tuvākajā laikā turpināšu attīstības ceļu un papildināšu savas zināšanas augstskolas studijās, kas noteikti pozitīvi ietekmēs turpmāko karjeras virzību iecerētajā perspektīvā. 

Mans ieteikums jaunajiem speciālistiem – uzticies savām vēlmēm, uzturi augstu kvalitāti savos darbos un progresē savā iecerētajā virzienā.

Kopīgot rakstu

Jaunumi