Mūžībā devies mecenāts Leonīds Juris Freijs

27. oktobris, 2020

23. oktobrī mūžībā devies Rīgas Tehniskās universitātes Zelta mecenāts un ilggadējais darbinieks Leonīds Juris Freijs, kurš savas dzīves laikā devis būtisku personisko ieguldījumu RTU attīstībā.

Leonīds Juris Freijs dzimis 1930. gada 5. maijā Rīgā un visu savu darba mūžu veltījis projektēšanai, strādājot dažādos projektēšanas institūtos. 1995. gadā uzsāka strādāt RTU Tehniskajā daļā, piedaloties Ķīpsalas studentu pilsētiņas būvniecības projektu īstenošanā, kas sāka atjaunoties pēc ilgāka pārtraukuma.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, zemes reformas gaitā Leonīds Juris Freijs atjaunoja īpašuma tiesības uz zemi Tukuma rajona Engures pagastā, uz kuras atradās RTU sporta un atpūtas bāze «Ronīši». Lai nodrošinātu šīs zemes pilnvērtīgu izmantošanu un attīstību, Leonīds Juris Freijs nolēma sešus hektārus lielo zemes īpašumu uzdāvināt RTU. Un tā, 1997. gada 15. oktobrī RTU 135. gadu jubilejā, ilggadējais universitātes darbinieks Leonīds Juris Freijs gandarīts varēja pasniegt toreizējam rektoram Egilam Lavendelim zemesgrāmatas aktu par atdāvinātā īpašuma tiesībām RTU. Leonīda Jura Freija dāvinājums RTU ir pirmais gadījums pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad kāda privātpersona dāvina augstskolai savu nekustamo īpašumu.

Vēlamies pateikt sirsnīgu paldies par inteliģenci, radošumu un talantu, kas gadu garumā tika sniegts gan kolēģiem, gan studentiem, kuriem ir bijis tas gods sadarboties ar Leonīdu Juri Freiju.